9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 27 Січня, 2023

Україна у 2016/2017 МР збільшила експорт цукру у 33 рази ― Кутовий

blankУкраїна у 2016/2017 МР у порівнянні з попереднім періодом збільшила експорт цукру у 33 рази ― до 344 тис. тонн. Такого результату досягнуто завдяки системній та злагодженій роботі всієї виробничої ланки ― від виробників цукрових буряків до переробників.

Про це повідомив міністр агрополітики Тарас Кутовий під час І Міжнародного конгресу для виробників та переробників цукрових буряків, передає прес-служба відомства.

«Визначний момент попереднього року ― збільшення у цукровій галузі всіх показників. Це великі показники, які фактично створюють передумови для подальшого зростання галузі», ― сказав міністр.

Він додав, що українські аграрії виростили не лише гарний врожай цукрових буряків, але й якісний. Покращення якості сировини дало змогу у поточному сезоні отримати 6,9 тонн цукру з одного гектару, що втричі більше, ніж в 2010 році. Завдяки зростанню врожайності у 2016 році валовий збір цукрових буряків із площі 290 тис. га склав 13,2 млн тонн, тоді як у 2000 році таку ж кількість цукросировини було зібрано із площі у 747 тис. га.

«2016 рік можна визначити як рік чіткої динаміки. На 25% до попереднього року збільшилися площі під цукровим буряком, на 30% ― виробництво цукросировини, на 40% ― виробництво цукру. Така динаміка вражає, якщо говорити про світову практику», ― зазначив очільник аграрного міністерства.

Також Кутовий висловив впевненість, що цукрова галузь має фахівців, здібності і сили щоб рухатися вперед.

«У галузі дуже амбітні плани ― цьогоріч експортувати мільйон тонн цукру. Дуже добре коли бажання та амбіції досягаються», ― сказав міністр.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають