9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Україна та Чехія обговорили актуальні питання співпраці в аграрній сфері

В рамках візиту до м. Праги, з метою участі в Міжнародній конференції високого рівня з проблематики африканської чуми свиней (АЧС), заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева та Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа провели двосторонню зустріч із заступником Міністра сільського господарства Чехії Іржі Шіром та головним ветеринарним лікарем країни Збинеком Сімерадом.

Основними темами, які були обговорені під час зустрічі, стали напрями подальшої двосторонньої співпраці в аграрному секторі між Україною та Чехією, ситуація та шляхи боротьби з АЧС. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

 «Українська сторона зацікавлена в більш активному використанні експертизи та напрацювань Чеської Республіки в питаннях реформи лісового господарства, системи управління та контролю в органічному сільському господарстві, а також у ветеринарній і фітосанітарній сфері»,- зазначила під час розмови заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Пан Іржі Шір, зі свого боку, запевнив у готовності розглянути конкретні пропозиції за кожним напрямом співпраці. Він відмітив інтерес чеської сторони до збільшення двосторонньої торгівлі в агропромисловому секторі. З метою налагодження більш тісних контактів між бізнесом України та Чехії, за словами заступника Міністра сільського господарства, на лютий 2018 року заплановано проведення бізнес-форуму в Києві. Під час якого велику увагу буде приділено саме бізнесу в аграрній та харчовій сферах.

Сторони обговорили реалізацію принципу регіоналізації щодо високопатогенного грипу птиці та деякі питання доступу продукції на ринки обох країн. Володимир Лапа підкреслив нагальну необхідність формування більш ефективної системи обміну інформацією щодо АЧС в обох країнах, включаючи випадки захворювань в дикій природі.

Чеські колеги розповіли про досвід реагування на спалах АЧС та використані заходи, а також запевнили у готовності до співпраці не лише щодо запобігання та боротьби з АЧС, але й в інших ветеринарних питаннях.

Довідково: За січень-вересень 2017 року експорт української агропродукції до Чеської Республіки склав $ 18, 577 млн. Головні товари: олія – $2,5 млн, плоди та горіхи –  $1,8 млн, різні інші харчові продукти – $1,7 млн, насіння олійних культур – $1,2 млн, залишки і відходи харчової промисловості – $1,2 млн та інші. Імпорт склав – $18,5 млн, з ключовими товарами: насіння олійних культур – $1,8 млн, кондвироби – $1,9 млн, різні інші харчові товари – $1,4 млн, сири та йогурти – $1,3 млн, живі тварини –  $1,3 млн.

Останні новини:

Зараз читають