9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Україна та Аргентина розроблятимуть науково-технологічні коопераційні проекти в аграрній галузі

Українська сторона зацікавлена у створенні спільних проектів з аргентинськими партнерами.

Днями відбулася зустріч заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої з Надзвичайним та Повноважним Послом Аргентини в Україні Альберто Хосе Алонсо та Президентом аргентинської групи «Лос Гробо» Густаво Гробокопателем.

Головною метою зустрічі стало обговорення можливостей співпраці у сфері технологій, ноу-хау та інновацій. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Незважаючи на ті досягнення в аграрному експорті, які ми маємо вже сьогодні, ми відчуваємо гостру потребу працювати у напрямі підвищення продуктивності виробництва в сільському господарстві України. Також ми розвиватимемо технології, які дадуть можливість вдосконалити ланцюги виробництва, переробки та експорту, – зазначила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, українська сторона також зацікавлена у обміні досвідом, особливо з питань державно-приватного партнерства, моделей створення ефективних секторальних мереж та питань пристосування аграрного виробництва до змін клімату.

Мінагрополітики все більше уваги звертає на такі питання, як інноваційні технології та створення агротехнологічних кластерів у регіонах України. Але не менш важливим на сьогодні є питання хеджування цінових та інших ризиків для аграрного виробника, впровадження сучасних інструментів управління ризиками в аграрному секторі, особливо для малих та середніх фермерів, – наголосила Ольга Трофімцева.

Зі свого боку, пан Густав Гробокопатель підкреслив, що наші країни мають декілька цікавих напрямів для плідної співпраці. Йдеться про створення сучасних бізнес-моделей ефективного ведення сільського господарства з акцентом на малого та середнього виробника, прикладом яких можуть стати мережі фермерських господарств, з якими працює компанія «Los Grobо». Проте, головним фокусом співпраці, на його думку, має бути саме розвиток технологій (точне землеробство, мінімальний обробіток ґрунту, біотехнології та інші) та створення спільного українсько-аргентинського «Каргілу XXI-го сторіччя», який зможе йти в ногу з глобальними аграрними та економічними мегатрендами.

Сторони домовились про підписання спільного документу про наміри, який зафіксує концепцію спільного проекту та наступні кроки щодо його реалізації.

Також наприкінці зустрічі Ольга Трофімцева та пані Андреа Гробокопатель, платформа FLOR, визначили окрему тему співпраці – сприяння українським жінкам в їх професійній діяльності в українському аграрному секторі, з метою надання рівних з чоловіками можливостей кар’єрного розвитку та зростання в аграрному бізнесі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають