9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Україна розробила низку альтернативних варіантів зерновій угоді

Уряд України спільно з учасниками зернового ринку розробили низку альтернативних стратегій, які дадуть змогу продовжити експорт зернових культур у разі припинення роботи «зернового коридору».

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький, передає Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

«Маємо кілька стратегій: це розширення пропускної спроможності Дунайського регіону і нарощення можливостей з перевалки там зернових. Також триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу і сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією», — сказав посадовець.

Тарас Висоцький нагадав, що в держбюджеті на 2023 рік передбачено 20 млрд грн для потенційного страхування суден з українським зерном, які будуть готові продовжити роботу в разі відсутності «зернового коридору».

«Альтернативні заходи активно напрацьовуються, фактично фіналізовані й мають допомогти безперервно робити внесок України в міжнародну продовольчу безпеку, забезпечувати експорт», — наголосив він.

Перший заступник міністра висловив сподівання, що, попри всі складнощі з експортом, у фінансовому плані показники експорту сільгосппродукції будуть близькі до минулорічних.

Останні новини:

Зараз читають