9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Україна поступово збільшує свою частку на ринку продовольства Європи

Попри складність доступу на європейський ринок та його специфіку, українські аграрії поступово нарощують поставки своєї продукції до ЄС

За 10 місяців 2017 року експорт продукції сільського господарства та харчової промисловості збільшився на майже 23% по відношенню до аналогічного періоду минулого року, до $14,7 млрд. Основними експортні позиції були: соняшникова олія, кукурудза, пшениця, насіння ріпаку, соя, м’ясо та субпродукти домашньої птиці.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Agravery 

Що стосується Європи, то за 10 місяців поточного року експорт української продукції до ЄС збільшився на 41% (або на $1,4 млрд) до $4,69 млрд.

В розрізі конкретних товарів, поза традиційно-сировинними, що формують український експорт, я виділив би мед, експорт якого за підсумками цього року очікується на рівні 60 тис. тонн, вдвічі більше, ніж в минулому, та різноманітний асортимент органічної продукції, яка в основному експортується до європейських країн― сказав перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.

Найбільше з ЄС імпортувались екстракти та концентрати з кави, чаю та готові продукти на їх основі, готові соуси, тютюн та вироби з нього, шоколад та продукти з какао-бобів.

Так, зовнішньоторговельний обіг між Україною та країнами ЄС за 10 місяців 2017 року збільшився на 32,2% (або на $1,6 млрд) порівняно з аналогічним періодом 2016 року та склав $6,5 млрд. Позитивне сальдо збільшилось на 65,5% і становить $2,9 млрд.

Останні новини:

Зараз читають