9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

Україна посідає п’яте місце в ЄС за рівнем виробництва плодоовочевої та ягідної продукції

Крім того має великий потенціал в цьому напрямі, говориться в звіті про бізнес-перспективи України з питань виробництва, зберігання, переробки і пакування овочів та фруктів

Згідно з дослідженням, Україна в 2016 році збільшила експорт овочів на 57% – до $ 153 млн у порівнянні з 2015 роком, наростивши поставки в ЄС. Крім того, були відкриті нові ринки Південної Азії (Бангладеш, Непал, Шрі-Ланка) і Африки (Кенія та Гвінея).

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Мета нашого дослідження – показати американським постачальникам обладнання і технологій потенціал українського плодоовочевого ринку. Ми повинні це робити, тому що новини про Україну в американському новинному просторі не дуже позитивні. Головна мета – дати американським компаніям інформацію, щоб вони зацікавилися в постачанні технологій і обладнання і в інвестиціях, – сказала агентству” Інтерфакс-Україна “аташе з питань торгівлі посольства США в Україні Мішель Сміт.

За словами аташе, робота над дослідженням плодоовочевого ринку України почалася з листопада 2016 року. Партнерами посольства за проектом стали асоціація “Укрсадпром” і проект USAID “Підтримка аграрного та сільського розвитку”. Найбільш помітним зрушенням в торгівлі фруктами та овочами з 2015-го по 2016 рр. стала торгівля з ЄС, особливо огірками, цибулею, часником, замороженими овочами, чорницею, замороженої малиною і горіхами. Щодо фруктів, ягід і горіхів Україна в 2016 році збільшила експорт до Польщі, Туреччини, Ірак та Іран.

За даними Держстату, в Україні налічується 335 плодоовочевих і ягодопереробних підприємств. У той же час, згідно з даними “Укрсадпрому”, тільки 113 з них працюють. Головною можливістю наростити обсяги виробництва і торгівлі плодоовочевою продукцією, згідно з дослідженням, є об’єднання дрібних виробників у кооперативи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають