9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

Україна посідає 11 місце в Європі за площею органічних сільгоспугідь

В Україні активно розвивається виробництво органічної продукції. За даними Дослідницького інституту органічного сільського господарства (FiBL) та Міжнародної федерації органічних сільськогосподарських рухів (IFOAM), Україна посідає 11 місце в Європі за площею органічних сільгоспугідь та за останні 5 років вони збільшилися на 54%

Про це пише Landlord.ua.

Однак за обсягом внутрішнього ринку органічних продуктів Україна займає лише 25 місце в Європі. З кожного гектара органічних сільгоспугідь у країні на внутрішній ринок потрапляє продукції лише на €50. «Віддача» ж європейського органічного гектара в 47 разів вище — в країнах Європи на 1 га припадає в середньому €2345 внутрішнього «чистого» ринку.

Секрет полягає в тому, що органічне виробництво України зорієнтоване на експорт.

Разом з тим, розвивається і внутрішній ринок. Базою для його формування є сертифіковані під органічне виробництво понад 420 тис. га сільгоспугідь. З них 335 тис. га зайняті орними культурами. На цих землях аграрії переважно вирощують зернові, олійні та бобові. У невеликих обсягах культивуються також овочі й фрукти. Крім того, на 550 тис. га дикоросів збираються ягоди, гриби, горіхи, лікарські трави. При такому розмірі площ та належній їх диверсифікації цілком реально розвивати не тільки органічне рослинництво, а ще й тваринництво.

«Загалом органічним виробництвом займаються понад 210 сільгоспвиробників. Принаймні, стільки їх було станом на 2015 рік. Зараз таких явно більше, оскільки в попередній період кількість операторів збільшувалася в середньому на 15 суб’єктів господарювання щорічно. При цьому кількість компаній і підприємців, які виявили зацікавленість в отриманні сертифікату на право займатися органічної діяльністю, в нинішньому році вже зросла на 20–25%», — розповів Сергій Галашевський, директор ТОВ «Органік Стандарт» — одного з 17 акредитованих органів сертифікації з правом вести діяльність в Україні.

Приваблює підприємців органічний ринок тим, що рентабельність бізнесу практично в будь-якому з його сегментів істотно вище, ніж у традиційному аграрному. За інформацією комерційної служби Посольства США в Україні, середня окупність інвестицій в українське органічне землеробство становить приблизно 300%.

Щоб стати повноправним учасником органічного ринку, підприємці готові викладати чималі суми за послуги з сертифікації та нести інші витрати. Зокрема, вартість сертифікаційної процедури, зі слів Галашевського, становить від 9 тис. грн до 100 тис. грн за рік.

Останні новини:

Зараз читають