9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Україна покращує якість експортованого зерна

blankЗ року в рік українські виробники і оператори ринку вчаться дуже швидко і професійно поводитися з зерном. Окремо відзначено поліпшення якості української кукурудзи.

Про це в інтерв’ю «АПК-Інформ» розповів керівник проекту «Агротрейдинг» компанії UMG Валенти Сельвесюк.

Якщо взяти, наприклад, кукурудзу, то кілька років тому в партіях української зернової було проблемою велика кількість битих зерен, що відбувалося на етапі хендінга. Зараз проблема вирішується: елеватори і зернові термінали набувають спеціальне обладнання, інвестують додаткові кошти в спеціальні склади саме для кукурудзи, і якість поліпшується, – каже Валенти Сельвесюк.

За його словами, для української пшениці цей сезон не найкращий в плані якості. Але, з іншого боку, в цьому році велика частка врожаю середньої якості, до якого покупці звикли і цінують.

Також Валенти Сельвесюк відзначив позитивний ефект від дозволу змішування пшениці різних класів на елеваторах. Це дозволило вирівнювати якість при формуванні експортних партій.

Застосовувані раніше строгі (мало не до кримінальної відповідальності) вимоги до якості, коли необхідно було зберігати зерно кожного класу окремо, надавали не кращий вплив на імідж України як постачальника зерна серед покупців за кордоном. В даний час умови покращилися. Зазначу єдиний випадок, коли покупець був швидше здивований і незадоволений тим, що якість виявилося краще очікуваного, – розповів представник компанії-зернотрейдера.

Він також зазначив, що характерною для всіх борошномелів в світі рисою є те, вони не люблять сюрпризів: купуючи зерно будь-якого походження, будь то українського або американського, переробники мають певне уявлення про дану продукцію. І для них головне, щоб це подання не відрізнялося від того, що мірошники отримують насправді – адже це питання планування виробництва, налаштування обладнання і т.д.

Останні новини:

Зараз читають