9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 19 Жовтня, 2021

Україна покращує якість експортованого зерна

 • З року в рік українські виробники і оператори ринку вчаться дуже швидко і професійно поводитися з зерном. Окремо відзначено поліпшення якості української кукурудзи.

  Про це в інтерв’ю «АПК-Інформ» розповів керівник проекту «Агротрейдинг» компанії UMG Валенти Сельвесюк.

  Якщо взяти, наприклад, кукурудзу, то кілька років тому в партіях української зернової було проблемою велика кількість битих зерен, що відбувалося на етапі хендінга. Зараз проблема вирішується: елеватори і зернові термінали набувають спеціальне обладнання, інвестують додаткові кошти в спеціальні склади саме для кукурудзи, і якість поліпшується, – каже Валенти Сельвесюк.

  За його словами, для української пшениці цей сезон не найкращий в плані якості. Але, з іншого боку, в цьому році велика частка врожаю середньої якості, до якого покупці звикли і цінують.

  Також Валенти Сельвесюк відзначив позитивний ефект від дозволу змішування пшениці різних класів на елеваторах. Це дозволило вирівнювати якість при формуванні експортних партій.

  Застосовувані раніше строгі (мало не до кримінальної відповідальності) вимоги до якості, коли необхідно було зберігати зерно кожного класу окремо, надавали не кращий вплив на імідж України як постачальника зерна серед покупців за кордоном. В даний час умови покращилися. Зазначу єдиний випадок, коли покупець був швидше здивований і незадоволений тим, що якість виявилося краще очікуваного, – розповів представник компанії-зернотрейдера.

  Він також зазначив, що характерною для всіх борошномелів в світі рисою є те, вони не люблять сюрпризів: купуючи зерно будь-якого походження, будь то українського або американського, переробники мають певне уявлення про дану продукцію. І для них головне, щоб це подання не відрізнялося від того, що мірошники отримують насправді – адже це питання планування виробництва, налаштування обладнання і т.д.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Кам’янці-Подільському починають будувати другу чергу насіннєвого заводу

  Компанія «КВС-Україна» починає будувати другу чергу свого комплексу з кондиціювання насіння у Кам'янці-Подільському на Хмельниччині.

  Аеропорт Херсон розширить зону вильоту пасажирського термінала (фото)

  Аеропорт Херсон планує розширити зону вильоту терміналу на 3 тисячі квадратних метрів, повідомили на підприємстві.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна збільшила експорт високоолеїнової соняшникової олії в Китай

  У 2020/21 маркетинговому році Україна експортувала в Китай 86 тис. тонн (+14% до показника минулого року) високоолеїнової соняшникової олії.

  Нацполіція отримала 8 службових мікроавтобусів Ford Transit

  Зокрема ключі та сертифікати на службові мікроавтобуси Ford Transit отримали поліцейські в Житомирській, Луганській, Одеській, Рівненській, Харківській, Черкаській областях та м. Києві....

  Укрзалізниця продає гелікоптер Bell 430

  АТ «Укрзалізниця» планує продати непрофільні активи – машини представницького класу та гелікоптер Bell 430.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  На Запорізькій АЕС запустили риб для очищення ставків-охолоджувачів

  На Запорізькій АЕС провели традиційне зариблення ставка-охолоджувача. Фахівці гідротехнічного цеху випустили у водойму мальків риб-біомеліораторів, які сприятимуть нормальній роботі циркуляційних систем.

  Як українські науковці вирощують та вивчають унікальні антарктичні рослини (фото)

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) Національної академії наук України в рамках віртуальної екскурсії до лабораторії відділу генетики клітинних популяцій Інституту розповіли...

  У Житомирі в тестовому режимі запустили нову ТЕЦ на альтернативному паливі

  Теплоелектростанцію у Житомирі, котра працюватиме на подрібненій деревині, планують повноцінно запустити в роботу у грудні 2021 року.Передає Національний Промисловий...

  Зараз читають

  Українські військові отримали понад сотню переносних комплексів радіорозвідки Plastun-RP3000

  Малогабаритний пеленгаційний комплекс Plastun-RP3000 від НВЦ «Інфозахист» завдяки модульності та енергоавтономності значно підвищує мобільність груп тактичної радіорозвідки.

  Тернопільське підприємство збільшує виробництво чіпсової картоплі

  «Контінентал Фармерз Груп» планує розширення виробництва картоплі. У 2021 році під картоплею загалом було 1806 га, при...

  В Україні зафіксоване рекордне падіння виробництва солодощів

  Про це заявив президент асоціації “Укркондпром” Олександр Балдинюк, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УНН.

  Як українські науковці вирощують та вивчають унікальні антарктичні рослини (фото)

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) Національної академії наук України в рамках віртуальної екскурсії до лабораторії відділу...