9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Січня, 2021

Україна покращує якість експортованого зерна

 • З року в рік українські виробники і оператори ринку вчаться дуже швидко і професійно поводитися з зерном. Окремо відзначено поліпшення якості української кукурудзи.

  Про це в інтерв’ю «АПК-Інформ» розповів керівник проекту «Агротрейдинг» компанії UMG Валенти Сельвесюк.

  Якщо взяти, наприклад, кукурудзу, то кілька років тому в партіях української зернової було проблемою велика кількість битих зерен, що відбувалося на етапі хендінга. Зараз проблема вирішується: елеватори і зернові термінали набувають спеціальне обладнання, інвестують додаткові кошти в спеціальні склади саме для кукурудзи, і якість поліпшується, – каже Валенти Сельвесюк.

  За його словами, для української пшениці цей сезон не найкращий в плані якості. Але, з іншого боку, в цьому році велика частка врожаю середньої якості, до якого покупці звикли і цінують.

  Також Валенти Сельвесюк відзначив позитивний ефект від дозволу змішування пшениці різних класів на елеваторах. Це дозволило вирівнювати якість при формуванні експортних партій.

  Застосовувані раніше строгі (мало не до кримінальної відповідальності) вимоги до якості, коли необхідно було зберігати зерно кожного класу окремо, надавали не кращий вплив на імідж України як постачальника зерна серед покупців за кордоном. В даний час умови покращилися. Зазначу єдиний випадок, коли покупець був швидше здивований і незадоволений тим, що якість виявилося краще очікуваного, – розповів представник компанії-зернотрейдера.

  Він також зазначив, що характерною для всіх борошномелів в світі рисою є те, вони не люблять сюрпризів: купуючи зерно будь-якого походження, будь то українського або американського, переробники мають певне уявлення про дану продукцію. І для них головне, щоб це подання не відрізнялося від того, що мірошники отримують насправді – адже це питання планування виробництва, налаштування обладнання і т.д.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.Про це повідомив авіаконструктор...

  Зараз читають

  Україна побудує новий міст через річку Дністер

  Україна профінансує будівництво моста через Дністер, який повинен стати частиною нової магістралі між Києвом і Кишиневом.

  Вітчизняну сигнальну міну «Спалах» готують до прийняття на озброєння української армії

  Вітчизняна сигнальна міна «Спалах» від київського заводу «Маяк» готується до прийняття на озброєння Збройних Сил України.

  На закупівлю нових тролейбусів Хмельницький витратить майже два мільярди гривень

  У Хмельницькому на розвиток міського тролейбусного парку наступні п’ять років витратять майже два мільярди гривень.

  Українські міста торік придбали понад 300 тролейбусів

  Міста України у 2020 році придбали 337 тролейбусів.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний...