9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Україна подвоїла поставки гороху в Європу

За підсумками липня-березня 2016/17 МР з України в країни ЄС було поставлено 11,9 тис. тонн гороху, що на 96% перевищує аналогічний показник попереднього сезону (6,1 тис. тонн).

При цьому, на частку країн ЄС за звітний період припало 4% поставок, проти 3% в 2015/16 МР. Найбільш активні поставки відзначалися в липні – вересні, а також в лютому – квітні. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на АПК-Інформ.

blankОсновним покупцем в цьому регіоні, за вказаний період, стала, поки ще входить до складу ЄС-28, Великобританія, куди було поставлено 4,59 тис. тонн українського гороху, що в 4,4 рази більше, ніж за аналогічний період попереднього сезону. Також в 2,8 рази збільшилися поставки в Іспанію і досягли 3,63 тис. тонн в липні – березні поточного МР. Нідерланди імпортували в звітний період порядку 1,25 тис. тонн, що в 5,7 рази більше, ніж в попередньому сезоні.

Необхідно відзначити, що активізація, як експорту українського гороху в цілому, так і поставок в країни ЄС зокрема, обумовлена ​​істотним приростом виробництва даної культури в 2016 році, на тлі розширення посівних площ і сприятливих погодних умов. Так, в поточному сезоні було зібрано рекордний урожай гороху, що склав 759 тис. тонн при рекордної врожайності на рівні 31,1 ц/га та збільшення посівних площ до 239 тис. га. Також необхідно відзначити, що в Україні зберігається тенденція подальшого розширення посівних площ гороху. Згідно з оперативними даними МінАПП, по Станом на 21 квітня дана культура посіяна на площі 373 тис. Га, що вже на 56% перевищує минулорічний показник. Говорити про оцінки врожайності даної культури поки передчасно, особливо з огляду на аномальні зміни погодних умов в квітні, але в цілому очікується подальший приріст виробництва.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають