9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Україна почала поставки рапсового шроту до В’єтнаму

blankУ грудні поточного року експорт ріпакової шроту з України склав 4,6 тис. тонн, проти 6,8 тис. тонн в листопаді 2016 року і 12,2 тис. тонн в грудні 2015 року.

В цілому з початку 2016/17 сезону (липень-грудень) на зовнішні ринки поставлено 71,1 тис. тонн цього продукту, що майже в два рази менше, ніж за відповідний період минулого маркетингового року (133,5 тис. тонн). Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на УкрАгроКонсалт.

У поточному сезоні світова кон’юнктура ринку ріпаку підштовхує українських трейдерів до активної експортної торгівлі олійною культурою (експортовано понад 90% всього потенціалу), що вдвічі скоротило обсяги переробки ріпаку та, відповідно, позначилося на зниженні експорту продуктів його переробки, зокрема, рапсового шроту.

В даний час спостерігається зниження ємності традиційних ринків збуту, при цьому лідерами серед імпортерів залишаються європейські країни (66% всього експорту) і Ізраїль (15%). Білорусь, почавши торгові відносини з Україною по цій товарній групі тільки в цьому сезоні, займає 9% всього експорту. Крім того, в грудні 2016 року перші партії рапсового шроту поставлені до В’єтнаму.

Останні новини:

Зараз читають