9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Україна отримає додаткові квоти на експорт в ЄС аграрної продукції

blankЄвропейський парламент в кінці квітня готовий прийняти рішення про надання Україні додаткових торгових преференцій, заявило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своїй сторінці в Twitter з посиланням на слова голови комітету міжнародної торгівлі Європарламенту Бернда Ланґе.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на landlord.ua

Ми готові прийняти рішення про надання Україні додаткових торгових преференцій, – сказав він на зустрічі з главою Мінекономрозвитку Степаном Кубівим в Брюсселі.

У жовтні 2016 року ЄС запропонував розширити квоти на експорт сільськогосподарських продуктів, добрив, взуття та металопродукції терміном на три роки. Рішення має затвердити Європарламент та країни-члени ЄС. За прогнозом українського боку це станеться в кінці поточного місяця.

За розрахунком Мінекономрозвитку, угода дозволить збільшити обсяг українського експорту в ЄС на $ 100-150 млн.

В основу свого рішення Європарламент взяв пропозиції українського уряду, повідомила LL прес-служба Мінекономрозвитку. Зокрема, один з пунктів проекту – додаткові квоти поставок за нульовими тарифами на мед, виноградний сік, кукурудзу, кукурудзяну муку і гранули, ячмінь, ячмінну крупу, борошно і гранули, оброблені томати, овес, м’яку пшеницю, борошно і гранули.

Найбільші додаткові квоти в процентному процентному відношенні отримають кукурудзяна (650 тис т плюс до вже діючої щодо угоди про зону вільної торгівлі з ЄС – 400-650 тис. тонн) і ячмінна продукція (357,8 тис тонн плюс до 257,8 тис. тонн).

Істотно зростуть квоти на мед (3 тис тонн плюс до нинішніх 5-6 тис тонн) і овес (4 тис тонн плюс до вже діючих 4 тис т). Оброблені томати отримають додаткові 5 тис. тонн, і квота зросте до 15 тис. тонн. До нині діючої квотою по виноградному соку в 10-20 тис тонн ЄС додасть ще 500 тонн. Продукція з пшениці отримає 100 тис т плюс до нині діючого 1 млн . тонн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають