9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

Україна отримає додаткові квоти на експорт в ЄС аграрної продукції

 • Європейський парламент в кінці квітня готовий прийняти рішення про надання Україні додаткових торгових преференцій, заявило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своїй сторінці в Twitter з посиланням на слова голови комітету міжнародної торгівлі Європарламенту Бернда Ланґе.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на landlord.ua

  Ми готові прийняти рішення про надання Україні додаткових торгових преференцій, – сказав він на зустрічі з главою Мінекономрозвитку Степаном Кубівим в Брюсселі.

  У жовтні 2016 року ЄС запропонував розширити квоти на експорт сільськогосподарських продуктів, добрив, взуття та металопродукції терміном на три роки. Рішення має затвердити Європарламент та країни-члени ЄС. За прогнозом українського боку це станеться в кінці поточного місяця.

  За розрахунком Мінекономрозвитку, угода дозволить збільшити обсяг українського експорту в ЄС на $ 100-150 млн.

  В основу свого рішення Європарламент взяв пропозиції українського уряду, повідомила LL прес-служба Мінекономрозвитку. Зокрема, один з пунктів проекту – додаткові квоти поставок за нульовими тарифами на мед, виноградний сік, кукурудзу, кукурудзяну муку і гранули, ячмінь, ячмінну крупу, борошно і гранули, оброблені томати, овес, м’яку пшеницю, борошно і гранули.

  Найбільші додаткові квоти в процентному процентному відношенні отримають кукурудзяна (650 тис т плюс до вже діючої щодо угоди про зону вільної торгівлі з ЄС – 400-650 тис. тонн) і ячмінна продукція (357,8 тис тонн плюс до 257,8 тис. тонн).

  Істотно зростуть квоти на мед (3 тис тонн плюс до нинішніх 5-6 тис тонн) і овес (4 тис тонн плюс до вже діючих 4 тис т). Оброблені томати отримають додаткові 5 тис. тонн, і квота зросте до 15 тис. тонн. До нині діючої квотою по виноградному соку в 10-20 тис тонн ЄС додасть ще 500 тонн. Продукція з пшениці отримає 100 тис т плюс до нині діючого 1 млн . тонн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Плавкран “Нібулону” “Святий Миколай” за час роботи перевантажив 10 мільйонів тонн сільгосппродукції

  З 2013 року "Святий Миколай" - перший самохідний плавучий кран флоту компанії "Нібулон" - перевантажив на експорт...

  ArcelorMittal інвестує близько $1 мільярда в екологічну модернізацію виробництва в Кривому Розі

  Компанія ArcelorMittal впровадить в Україні інвестиційну програму «Сталевий мільярд», у рамках якої інвестує майже один мільярд доларів...

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".