9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Україна обмежила експорт пшениці до 20,2 млн тонн

Учасники зернового ринку погодили граничні обсяги експорту пшениці з України на 2019/20 МР до 20,2 млн тонн.

Про це ідеться в додатку до Меморандуму, підписаному президентом Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьовим, запропонований Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України про узгодження позицій на ринку зерна на 2019-2020 маркетинговий рік.

Як зазначили у ЄБА, даний документ є одним із факторів збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями. Адже стабільність та прогнозованість є пріоритетом для України і одним із головних чинників національної та продовольчої безпеки.

«Цей показник повністю відповідає прогнозу УЗА щодо експорту пшениці з України в поточному маркетинговому році. На сьогодні Україна експортувала майже 18 млн. т пшениці, залишилося експортувати в квітні-червні 2020 року відповідно до протоколу 2,2 млн. т. Такий обсяг є абсолютно типовим для України в останні місяці сезону та не несе жодних ризиків продовольчої безпеки.  Окрім того, за всю історію підписання Меморандуму між зерновиками та Міністерством не було випадків порушення досягнутих домовленостей та експорту зернових понад встановлений граничний обсяг», – наголосив президент УЗА Микола Горбачьов.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають