9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

Україна може замінити білоруські добрива канадськими – експерти

Торгівля між Україною та Канадою може активізуватися на фоні військового вторгнення росії за сприянням білорусії.

Таку думку висловлюють експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AgroPortal.ua.

Як зазначається, Канада є найбільшим світовим виробником та експортером калійних добрив. Ця країна виробляє близько 12 млн т даного виду добрив, займаючи таким чином 24% світового виробництва.

«В той же час, Україна імпортує калійні добрива, оскільки власне виробництво практично нерозвинене. В 2021 році в Україну було імпортовано 287,5 тис. т калійних добрив, і 69% припадало саме на білорусь. По зрозумілим причинам, закупки з даної країни надалі здійснюватися не будуть. Тому українським аграріям необхідно шукати альтернативних постачальників і Канада може стати одним із них», — вважають експерти. 

Тим часом Канада, так само як і ЄС, готується скасувати імпортні мита на українські товари впродовж наступних 12 місяців. Це може стати додатковим фактором, оскільки це підвищить конкурентоздатність української аграрної продукції на канадському ринку. 

«Таким чином Україна зможе закуповувати калійні добрива в Канаді, в свою чергу відправляючи на тому ж транспорті свою аграрну продукцію, яка зараз в надлишку є на українському ринку», — вважають аналітики. 

Зазвичай Канада в великій кількості імпортує кукурудзу (2,8 млн т в 2021 році), макуху від виробництва рослинних олій (1,2 млн т) та соєві боби (0,5 млн т). І якраз ці позиції Україна можемо запропонувати канадському ринку. Щоправда поки це буде здійснюватися більш довгим шляхом, швидше за все через морські порти Балтійські країни. Але це тимчасово.

Зазначимо, що протягом 2021 року в Канаду було експортовано української продукції АПК на $29,3 млн. При цьому 49% експортного виторгу становив яблучний сік, 18% — олія соняшникова та 11% — соєві боби.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають