9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Україна може стати провідним виробником органічної продукції

Навколо органічного виробництва сьогодні розповсюджується багато чуток.

В Україні, яка потенційно могла б стати одним з провідних виробників безпечної та якісної органічної продукції в Європі, є багато адептів та противників цього напрямку.

Кожна сторона має свої аргументи, але іноді вони базуються на хибних припущеннях. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

Багато фермерів вважають, що в органіці відсутні дієві інструменти по живленню і захисту рослин, тому за будь-яких зусиль врожайність органічної продукції мінімум в два рази нижча, ніж в звичайному виробництві. Це дуже розповсюджений міф, тому фермери дивуються і не вірять, що в Україні є дійсно успішні органічні проекти, — розповів Богдан Гнатюк, агроконсультант з органічного землеробства.

Господарства, які вирішили вирощувати органічну продукцію, теж дуже часто ще на початку не враховують багато нюансів, які потім виливаються у великі проблеми.

Слід розуміти, що органічне виробництво передбачає використання специфічної технології. Наприклад, тут заборонені гербіциди, тому є необхідність на ягідних плантаціях використовувати ручну просапку. Це додаткові робочі руки, з якими в Україні велика проблема. Але при правильному плануванні бізнесу, всі витрати компенсуються вищою ціною, за умов, що продукція дійсно органічна та якісна, — зауважив експерт.

Нагадаємо, Україна експортує 99% органічних злакових та олійних культур.

Останні новини:

Зараз читають