9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

Україна має можливість захопити лідерство у сегменті селекції смородини

В Україні наразі є унікальна можливість захопити певне лідерство в сегменті смородини, використовуючи лише інструменти маркетингу, і просувати навіть власну селекцію на експорт.

Про це заявив економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook. Передає Агравері.

За його словами смородина чорна переважає чорницю за вмістом певних поживних елементів, але її просувати не вигідно, тому про неї майже ніхто не знає поза межами Східної Європи.

«Чому не вигідно? Бо протягом багатьох років її не вирощували в США. Вона була під забороною. Так само, як призабутий навіть у нас аґрус. Отже, американські компанії, які є дуже досвідченими в маркетингу, не вкладали грошей в селекцію та розкрутку смородини. І, до речі, смакові якості цієї ягоди ніхто особливо не покращував. Адже вона зараз, переважно, надається для потреб переробки», ― зауважив Ярмак.

«Зараз у нас є унікальна можливість захопити певне лідерство в цьому сегменті, використовуючи лише інструменти маркетингу, і просувати навіть власну селекцію на експорт. А це значно вигідніше, ніж продавати ягоду», ― додав він.

«Звичайно, я розумію, що ця можливість не буде використана, тому що тут потрібно мати глобальне мислення, потужну юридичну підтримку, креативний підхід та вміння завоювати ринки таких розвинених країн, як США. В Україні брак досвіду саме в питаннях маркетингу», ― наголосив експерт.

В той же час він зазначив, що чорна смородина за кілька років буде хітом в тих же США.

«Адже витрати на виробництво відносно невисокі, виробництво можна механізувати, а цінності продукту, якщо їх донести до споживача, можуть бути реалізовані по досить високій ціні», ― сказав Ярмак.

«Коли це станеться, ми почнемо імпортувати високопродуктивні та високоцінні сорти смородини та долучатися до глобального тренду. І це теж не погано. Але хотілося б взяти участь і у його формуванні», ― підсумував він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають