9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Україна увійшла до п’ятірки європейських країн з найбільшими запасами яблук

В Українських сховищах станом на початок лютого лишається рекордна кількість за всю історію незалежної України яблук – 280 тис. тонн. Це на 42% більше, ніж на аналогічний період попереднього року. Таким чином Україна увійшла до п’ятірки країн Європи з найбільшими запасами яблук після Польщі, Італії, Німеччини та Франції.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на EastFruit.

За запасами яблук Україна обійшла Молдову й Сербію, які є головними постачальниками яблук до РФ. За словами експертів зростання запасів можна пояснити рекордним урожаєм яблук у 2018-му році, швидкими темпами будівництва та вводу в експлуатацію фруктосховищ (це дозволило зберегти значний обсяг продукції до зимового періоду);низькими темпи експорту в першій половині сезону 2018/19 років.

З серпня 2018-го по січень 2019-го українські фермери експортували лише 23 тис. тонн яблук. Що на 2% більше за попередній аналогічний період. Зважаючи на рекордний врожай, садоводам необхідно збільшити експорт практично в рази. Інакше навесні доведеться утилізовувати продукцію та віддавати її за безцінь. Це призведе до падіння на внутрішньому ринку, – прокоментував ситуацію Андрій Ярмак, економіст ФАО.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають