9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 15 Квітня, 2021

УКАБ візьме участь у розробці концепту обігу сільхоз земель

 • Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» увійшла у робочу групу з розроблення концепції національної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення.

  Відповідний наказ Мінстерства аграрної політики та продовольства України підписав 31 травня перший заступник Міністра Максим Мартинюк. Перше засідання групи заплановане на 1 червня. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр УКАБ.

  Пропозиції щодо відкриття ринку землі Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» полягають у наступному.

  В УКАБ переконані, що заборона участі юридичних осіб на ринку землі зашкодить всьому аграрному сектору. На першому етапі відкриття ринку землі пропонується допустити лише юридичні особи, у статутному капіталі яких не менше 100% капіталу належать громадянам України та/або юридичним особам, зареєстрованих за законодавством України, які контролюються резидентами України. На наступному етапі  допустимим є обмеження юридичних осіб з відповідною часткою 51%. Землю не зможуть купувати іноземці, особи без громадянства, іноземні держави, міжнародні урядові та неурядові організації.

  Щодо питання правового врегулювання купівлі-продажу, пропозиції УКАБ передбачають продаж державних земель виключно шляхом електронних земельних торгів стартова ціна яких встановлюється на рівні нормативно грошової оцінки. Продаж приватних земель за вибором власника може здійснюватися як шляхом електронних торгів так і за цивільно-правовими договорами, однак стартова ціна повинна встановлюватися – на рівні не нижче експертної грошової оцінки.

  Серед обмежень відкритого ринку землі УКАБ на першому етапі пропонує встановити максимальну площі с/г земель у власності для фізичних осіб на рівні 200 га. Урегулювання ризиків монополій достатньо чітко встановлені у діючому законі «Про захист економічної конкуренції».

  Крім того, асоціація пропонує впровадження програми консолідації земель у більші масиви, що зменшить подальше подрібнення земельних ділянок, які ускладнюють господарювання та сприяють поширенню «шахматки».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДСНС поновила відновлення цивільних об’єктів на Донеччині

  В районі Операції об'єднаних сил підрозділи ДСНС України залучаються до відновлення цивільної інфраструктури.Передає Національний...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизований сортувальний термінал в Черкасах

  У Черкасах на повну потужність запрацював новий термінал "Нової пошти", загальні інвестиції в будівництво якого склали 33,2 мільйона гривень.

  Запоріжжя закуповує ще три кузови для модернізації трамваїв

  В Запоріжжі оголошено тендер на закупівлю ще трьох частково низькопідлогових кузовів трамвайних вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AllTransUA.

  Установи Національної академії наук України представили свої розробки для сільського господарства та харчового забезпечення

  Установи Національної академії наук України в рамках участі у загальнонаціональних та міжнародних виставкових заходах представили власні розробки та напрацювання для сільського господарства...

  Морський порт Чорноморськ в березні перевалив понад два мільйони тонн вантажів

  Морський порт Чорноморськ в березні 2021 року перевалив 2,15 мільйона тонн вантажів, що на 5,6% більше показників аналогічного періоду 2020 року.

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять, а до військових частин направлять...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять"...

  Установи Національної академії наук України представили свої розробки для сільського господарства та харчового забезпечення

  Установи Національної академії наук України в рамках участі у загальнонаціональних та міжнародних виставкових заходах представили власні розробки...