9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

УКАБ візьме участь у розробці концепту обігу сільхоз земель

blankАсоціація «Український клуб аграрного бізнесу» увійшла у робочу групу з розроблення концепції національної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення.

Відповідний наказ Мінстерства аграрної політики та продовольства України підписав 31 травня перший заступник Міністра Максим Мартинюк. Перше засідання групи заплановане на 1 червня. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр УКАБ.

Пропозиції щодо відкриття ринку землі Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» полягають у наступному.

В УКАБ переконані, що заборона участі юридичних осіб на ринку землі зашкодить всьому аграрному сектору. На першому етапі відкриття ринку землі пропонується допустити лише юридичні особи, у статутному капіталі яких не менше 100% капіталу належать громадянам України та/або юридичним особам, зареєстрованих за законодавством України, які контролюються резидентами України. На наступному етапі  допустимим є обмеження юридичних осіб з відповідною часткою 51%. Землю не зможуть купувати іноземці, особи без громадянства, іноземні держави, міжнародні урядові та неурядові організації.

Щодо питання правового врегулювання купівлі-продажу, пропозиції УКАБ передбачають продаж державних земель виключно шляхом електронних земельних торгів стартова ціна яких встановлюється на рівні нормативно грошової оцінки. Продаж приватних земель за вибором власника може здійснюватися як шляхом електронних торгів так і за цивільно-правовими договорами, однак стартова ціна повинна встановлюватися – на рівні не нижче експертної грошової оцінки.

Серед обмежень відкритого ринку землі УКАБ на першому етапі пропонує встановити максимальну площі с/г земель у власності для фізичних осіб на рівні 200 га. Урегулювання ризиків монополій достатньо чітко встановлені у діючому законі «Про захист економічної конкуренції».

Крім того, асоціація пропонує впровадження програми консолідації земель у більші масиви, що зменшить подальше подрібнення земельних ділянок, які ускладнюють господарювання та сприяють поширенню «шахматки».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають