9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

У Житомирі побудують акваферму, де вирощуватимуть австралійських раків

У Житомирі інвестори з Данії спільно з громадською організацією «Атошник» планують створити мініакваферму з вирощування австралійського червонопалого рака. Ферму планують запустити вже до літа цього року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на «Житомир online».

Вартість кілограму таких раків коштує 500-700 грн. До того ж м’ясо цього молюска рака смачніше у порівнянні з традиційними. Крім того австралійський рак має на 30% більше м’яса, аніж річковий рак із українських водойм – якщо річковий рак виростає за 3-5 років, то його австралійський сородич за перші шість місяців свого життя важить вже 60 г – стільки звичайний річковий рак важить на третьому році життя.

Червонопалі раки можуть давати потомство до трьох разів на рік, причому за раз народжується до тисячі мальків. Вирощувати австралійських червонопалих раків в українських умовах можна у два етапи: взимку – у штучному аквасередовищі, а влітку випускати у відкриті водойми, щоб вони там дозріли.

Координуватиме весь процес реалізації проєкту з вирощування австралійських раків у Житомирі агенція Goodwill, а представники ГО «Атошник» відповідатимуть за будівництво акваферми та бізнес-складову проєкту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають