9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

У двох областях з’явилися десятки нових горіхових плантацій

blankГоріхи висадили на більш ніж 20 га, виробництво виходить на промисловий масштаб

У Закарпатській області в 2017 році на території новоствореного Тячівського лісгоспу на території Тернівського лісництва господарники разом з учасниками спортивних гуртків висадили експериментальну плантацію волоського горіха (120 штук) на площі 1,2 га, – повідомила прес-служба Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства. За матеріалами HUBs.

Проаналізувавши попит на волоський горіх у іноземних інвесторів і можливості лісівників Тячівщини, в цьому році ми вирішили посадити« пілотний »ділянку, щоб вирощувати горіх і отримувати додатковий заробіток. Розвиток горіховою промисловості в Закарпатті посприяє і розвиток економіки краю, причому не тільки за рахунок експорту, а й завдяки створеним робочим місцям в сільській місцевості, – повідомив начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга.

За його словами, планується посадити горіхові дерева не тільки в Тячівському лісгоспі, а й в Брустурянського і Мокрянському лісгоспах.

Наші землі добре підходять для вирощування горіхів. Волоський горіх дає плоди на 5-6-й рік, а це значить, що ми отримаємо перший урожай уже найближчим часом. Якщо дерева приживуться, то ми будемо далі садити горіхи, – додав він.

Як зазначила директор Тячівського лісгоспу Наталія Катреняк, горіх – гірська рослина, яке добре переносить низькі температури. А це як раз підходить гірських схилах Тячівщині.

Широка і красива крона у нього утворюється при постійному сонячному освітленні. Тісноту і близько знаходяться до поверхні грунтові води він не любить. Також не варто висаджувати волоський горіх на сильно заболоченому і ущільненому грунті. Місце розташування експериментальної ділянки дозволить в майбутньому збільшити площу і промислове виробництво горіха. Нові плантації також – збільшення кількості працівників і надходження коштів до бюджету, – розповіла вона.

Одночасно на Волині, за даними Волинського ОУЛМГ, на території місцевого держлісфонду в цьому році створено понад 20 га горіхових плантацій (висаджено близько 2 тис. Саджанців).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають