9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Вересня, 2022

У Дніпропетровській області запрацював перший в Україні кооперативний елеватор

Це перший результат співпраці між владою Дніпропетровщини та Канадою у рамках Угоди країн про нарощування співпраці, який підписали у липні 2016 року. Того ж року делегація Дніпропетровської області, очолювана головою облради Глібом Пригуновим з робочим візитом відвідала Канаду. Головною метою було – перейняти досвід цієї країни у веденні сільського господарства.

Проце на сторінці в Facebook написала Дніпропетровська обласна рада. Повідомляє Національний промисловий портал.

Отже, відкриття кооперативного елеватору – це перший результат вивчення канадського досвіду. Будівництво елеватору співфінансували уряд Канади та фермери Васильківки. Вартість будівництва першої черги елеватору склала – 150 млн. грн., з них 3 млн грн. – внески членів кооперативу «Зерновий».
Голова облради Гліб Пригунов, посол Канади в Україні Роман Ващук та заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова взяли участь у відкритті елеватору.

«Розвиток агропромислового комплексу – стратегічний ресурс Дніпропетровщини. Розвиток саме аграрної галузі є найбільш перспективним напрямком для нашої області. Це дозволить покращити життя на селі, в об’єднаних громадах, життя кожної людини нашої області. Для цього ми переймаємо передовий світовий досвід. Будівництво такого об’єкту – це гарний приклад як у короткі строки, згуртувавшись та поставивши мету можна реалізувати глобальні проекти. Такий підхід дозволить зменшити собівартість продукції, бізнес зможе працювати за європейськими стандартами та виробляти конкурентну на світових ринках продукцію. Тому ми маємо активно розвивати аграрний комплекс, зокрема малі фермерські господарства, які дають роботу на селі та забезпечують якісною сільгоспродукцією населення регіону і наповнюють бюджет громади. Це також дозволяє дотримуватись визнаних у світі кооперативних принципів, фермери-члени кооперативу зможуть впливати на встановлення справедливих тарифів та одержання якісних послуг», – зазначив на відкритті Гліб Пригунов.

«Нам потрібна сильна Україна, яка складається з сильних громад, яка починаючи від фермерів, закінчуючи владою будуть не об’єктом а суб’єктом господарювання», – зазначив посол Канади в Україні Роман Ващук.


Довідково: Елеватор у смт Васильківка – перший в Україні кооперативний елеватор, який побудований в рамках «Проекту розвитку зерносховищ і сільськогосподарських кооперативів в Україні» (Канадського кооперативного зернового проекту), який впроваджується консорціумом SOCODEVI / CCA / IRECUS в партнерстві з ДОГО «СКС» і фінансується Урядом Канади, через Міністерство міжнародних справ Канади. Одночасно тут може зберігатись 38 тис. тонн зерна, є можливість розширити до 60 тис. тонн. Потужність першої черги кооперативного елеватору складає 12,7 тис. тон одночасного зберігання. Зараз зернова продукція займає 40% експорту агропромислової продукції України, у зерновому секторі зайнято 18% населення держави.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають