9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

У Дніпропетровській області запрацював перший в Україні кооперативний елеватор

 • Це перший результат співпраці між владою Дніпропетровщини та Канадою у рамках Угоди країн про нарощування співпраці, який підписали у липні 2016 року. Того ж року делегація Дніпропетровської області, очолювана головою облради Глібом Пригуновим з робочим візитом відвідала Канаду. Головною метою було – перейняти досвід цієї країни у веденні сільського господарства.

  Проце на сторінці в Facebook написала Дніпропетровська обласна рада. Повідомляє Національний промисловий портал.

  Отже, відкриття кооперативного елеватору – це перший результат вивчення канадського досвіду. Будівництво елеватору співфінансували уряд Канади та фермери Васильківки. Вартість будівництва першої черги елеватору склала – 150 млн. грн., з них 3 млн грн. – внески членів кооперативу «Зерновий».
  Голова облради Гліб Пригунов, посол Канади в Україні Роман Ващук та заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова взяли участь у відкритті елеватору.

  «Розвиток агропромислового комплексу – стратегічний ресурс Дніпропетровщини. Розвиток саме аграрної галузі є найбільш перспективним напрямком для нашої області. Це дозволить покращити життя на селі, в об’єднаних громадах, життя кожної людини нашої області. Для цього ми переймаємо передовий світовий досвід. Будівництво такого об’єкту – це гарний приклад як у короткі строки, згуртувавшись та поставивши мету можна реалізувати глобальні проекти. Такий підхід дозволить зменшити собівартість продукції, бізнес зможе працювати за європейськими стандартами та виробляти конкурентну на світових ринках продукцію. Тому ми маємо активно розвивати аграрний комплекс, зокрема малі фермерські господарства, які дають роботу на селі та забезпечують якісною сільгоспродукцією населення регіону і наповнюють бюджет громади. Це також дозволяє дотримуватись визнаних у світі кооперативних принципів, фермери-члени кооперативу зможуть впливати на встановлення справедливих тарифів та одержання якісних послуг», – зазначив на відкритті Гліб Пригунов.

  «Нам потрібна сильна Україна, яка складається з сильних громад, яка починаючи від фермерів, закінчуючи владою будуть не об’єктом а суб’єктом господарювання», – зазначив посол Канади в Україні Роман Ващук.


  Довідково: Елеватор у смт Васильківка – перший в Україні кооперативний елеватор, який побудований в рамках «Проекту розвитку зерносховищ і сільськогосподарських кооперативів в Україні» (Канадського кооперативного зернового проекту), який впроваджується консорціумом SOCODEVI / CCA / IRECUS в партнерстві з ДОГО «СКС» і фінансується Урядом Канади, через Міністерство міжнародних справ Канади. Одночасно тут може зберігатись 38 тис. тонн зерна, є можливість розширити до 60 тис. тонн. Потужність першої черги кооперативного елеватору складає 12,7 тис. тон одночасного зберігання. Зараз зернова продукція займає 40% експорту агропромислової продукції України, у зерновому секторі зайнято 18% населення держави.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Зараз читають

  “Держгідрографія” завершила установку буїв на трьох водосховищах для забезпечення річкових перевезень

  "Держгідрографія" завершила розміщення сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на Дніпровському, Кам'янському та Каховському водосховищах.

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку...

  В разі закупівлі електровозів Alstom локалізація їх виробництва в Україні може скласти лише 15%

  Міністерство інфраструктури України повідомило, що орієнтовний рівень локалізації локомотивів, переговори про закупівлю яких ведуться з французькою компанією...

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.