9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

У 2017 році експорт насіннєвого матеріалу з України склав понад $15 млн

У 2017 році експорт насіння зернових та олійних культур з України склав $15,2 млн, що майже на 12% менше, ніж у 2016 році.

Основними покупцями українського насіння є країни СНД та Європейського Союзу, повідомляє Інститут аграрної економіки. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AgroTimes.

Також вітчизняний насіннєвий матеріал у невеликій кількості імпортують Туреччина, Індія та Південно-Африканська Республіка.

У структурі українського експорту насіння домінує кукурудза, частка якої 90% (на $14,4 млн). Основним покупцем насіннєвого матеріалу кукурудзи українського походження є Білорусь (на $13 млн).

Насіння кукурудзи в Україні також закуповували Молдова, Казахстан, Грузія, Австрія, Франція, Румунія та Туреччина.Крім того, торік Україна експортувала 553 тонн пшениці до Туреччини, 446 тонн насіннєвого жита до Білорусі та 31 тонн насіннєвого ячменю до Молдови.

На заваді реалізації великого потенціалу України щодо нарощування експорту насіння у вигляді якісного посівного матеріалу, перш за все, стоїть невизнання українських фітосанітарних сертифікатів у багатьох країнах світу, підкреслюють в ІАЕ.

Останні новини:

Зараз читають