9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

ТОП-10 олійно-екстракційних заводів в Україні

Не дивлячись на зниження обсягів врожаю основної олійної культури, Україна продовжує утримувати першість з виробництва соняшникової олії в світі. Сьогодні цей бізнес є одним з найбільш маржинальних в країні.

Пвідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на biz.censor.net.ua.

У 2017/18 МР урожай соняшнику скоротився на 2 млн тонн або до 11,6 млн тонн в порівнянні з 2016/17 МР. Обсяг виробництва сої скоротився на 0,5 млн тонн — до 3,8 млн тонн. Трохи зрівноважило ситуацію зростання обсягу виробництва ріпаку — 2,2 млн тонн проти 1,2 млн тонн минулого року.

ТОП-10 найбільш потужних олійно-екстракційних заводів України:

1. ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат»

Вінницький ОЖК за 2016/2017 МР справив 311 тис. тонн олії.

Підприємство, кінцевим бенефіціаром якої є колишній засновник компанії “КМТ” Віктор Пономарчук, входить в структуру агропромислової групи ViOil.

Крім зазначеного заводу компанія володіє ще одним ОЕЗом в Чернівцях. Також в активі ViOil – ціла мережа зерносховищ сумарною потужністю близько 360 тис. тонн.

У 2016/2017 МР обсяг переробки насіння олійних досяг 970 тис. тонн, а готову продукцію експортували в більш ніж 50 країн світу. В Україні продукція ViOil представлена ​​під торговою маркою “Віолія”.

У поточному сезоні керівництво ViOil планує вийти на 1 млн тонн переробки насіння олійних.

2. ЗАТ «Придніпровський ОЕЗ»

Придніпровський ОЕЗ входить до складу агрохолдингу “Кернел” (Kernel) – світового лідера з виробництва соняшникової олії. Кінцевим бенефіціаром холдингу є відомий аграрний бізнесмен родом з Полтави – Андрій Веревський.

Міноритарним власником “Кернел” також є народний депутат Віталій Хомутинник ( “Відродження”).

Сьогодні компанія є одним з найбільших гравців на аграрному ринку України, в її активі 8 працюючих ОЕЗів.

Уже в 2020 році керівництво холдингу має намір запустити новий, дев’ятий ОЕЗ в Старокостянтинівському районі Хмельницької області на базі діючого елеватора. Розрахункова планова потужність переробки складе 1 млн тонн насіння соняшнику на рік.

3. ПАТ «Запорізький ОЖК»

Власником “Запорізького олійножирового комбінату” є фірма “Оптимус Агро”, кінцевим бенефіціаром якої виступає Анатолій Мартинов.

Засновник фірми – кіпрська компанія “Оптимус Агро Холдинг Лтд”. Запорізький ОЕЗ займається випуском продукції під ТМ “Щедро”, а “Оптимус Агро” – один з найбільших переробників сільгосппродукції в Україні, який володіє ще й мережею елеваторів сумарною потужністю зберігання 1,1 млн тонн.

4. ТОВ «Миколаївський ОЕЗ»

Миколаївський ОЕЗ входить до складу української дочки компанії Bunge Ltd. – “Бунге Україна”. Корпорація Bunge, заснована 200 років тому, прийшла на український ринок в 2002 році.

Заявлена ​​проектна потужність переробки насіння соняшнику становить від 600 до 800 тис. тонн на рік.

Після введення в експлуатацію нового олійноекстракційного заводу в Миколаєві, “Бунге Україна” вдалося наростити сумарні потужності переробки (компанія володіє ще й МЕЗом в Дніпрі) в 2,5 рази – до 1,2 млн тонн на рік.

У 2016/17 МР компанія “Бунге Україна” стала другою з виробництва рафінованої соняшникової олії з часткою ринку 17%. Продукція компанії в Україні продається під ТМ “Олейна” і “Розумниця”.

5. ТОВ «Олсідз Блек Сі»

На українському ринку “Зерноторгівельна компанія” відома майже 20 років, але після реорганізації в 2010 році підприємство змінило свою назву на Allseeds.

Сьогодні Allseeds входить в ТОП найбільших українських виробників і постачальників рослинних олій і шротів на зарубіжні ринки. Кінцеві бенефіціари компанії – В’ячеслав Петрище і Корнелія Марінус Пітер Врінс.

16 липня 2015 року компанія відкрила сучасний олійноекстракційний завод в порту “Південний”. Переробна потужність підприємства – 700 тис. тонн насіння соняшнику на рік.

Один з бенефіціарів – В’ячеслав Петрище, інвестував у проект близько $200 млн, а до 2021 року має намір вкласти ще $400 в будівництво другої і третьої черг заводу, розвиток інфраструктури. Компанія здійснює поставки масел в ЄС, Африку й Азію.

У червні 2017 року розпочався проект з будівництва олійного заводу потужністю переробки до 5 тис. тонн на добу (нинішній показник – 2,4 тис. тонн на добу). До 2021 року планується вийти на потужність в 10 тис. тонн на добу.

6. ТОВ «Українська Чорноморська Індустрія»

МЕЗ “Українська Чорноморська Індустрія” розташований поруч з глибоководним терміналом “Трансбалктермінал” в місті Чорноморськ Одеської області.

Будівництво ОЕЗ почалося ще у 2004 році, силами американської корпорації Bunge і Estron Corporation бізнесменів Рафаеля Катіняна і Майкла Саркесяна.

Після об’єднання з “Трансбалктерміналом” (який в майбутньому став частиною холдингу “Кернел”), власники Bunge і Estron Corporation затіяли судову тяжбу в Лондонському арбітражі. Суперечка стосувався виконання взятих при створенні спільного підприємства зобов’язань українською стороною.

Після суднових розглядів, було прийнято рішення про продаж 50% пакету акцій “Української Чорноморської Індустрії”.

Прихід “Кернел” ознаменувався спочатку підписанням толлінгової угоди на переробку соняшнику, а потім і покупкою активів “Української Чорноморської Індустрії” вартістю $140 млн у 2011 році.

7. ПрАТ «Пологівський ОЕЗ»

Пологівський ОЕЗ є компанією з повним циклом виробництва, яке являє собою комплекс цехів і спеціальних підрозділів з розвиненою інфраструктурою.

У складі компанії елеватор для насіння, потужністю одноразового зберігання 75 тис. тонн, елеватор для шроту на 4,5 тис. тонн, маслобаковое господарство місткістю 22 тис. тонн, а також склади готової продукції.

Кінцевим бенефіціаром компанії виступає жителька Великобританії Світлана Новікова.

Пологівський ОЕЗ виробляє фасовану соняшникову рафіновану олію марки “П” і нерафінована під торговими марками “Славія”, “Смачна крапля” і Private Label.

8. ТОВ «А.Т.К.»

“Аграрна технологічна компанія” (АТК) була створена у 2004 році. АТК входить в структуру Forum Management Group (FMG). Її бенефіціари: Володимир Школьник, Станіслав Андрієвський, Олександр Богданек, Юрій Дробязко, Дмитро Мотузко.

АТК – вертикально інтегрована аграрна компанія з виробництва насіння, вирощування зернових, олійних культур і овочів в Україні.

У 2016 році АТК почала будівництво великого ОЕЗ в селі Адампіль Хмельницької області. Завод буде спеціалізуватися на переробці сої. Будівельні роботи виконує компанія “Елеватор Буд Інвест”. Група планує інвестувати в будівництво 1,5 млрд грн. Планова потужність – 1,5 тис. тонн продукції на добу.

9. ТОВ «Бандурський Елеватор»

Бандурський ОЕЗ – підприємство, створене у 2009 році на базі елеваторних потужностей в Первомайському районі Миколаївської області.

Бандурський ОЕЗ також входить до складу агрохолдингу “Кернел” Веревського. Інвестиційний проект з будівництва підприємства обійшовся компанії в $75 млн.

На виробництві встановлено сучасне обладнання з високим рівнем автоматизації. Річна потужність заводу складає більше 500 тис. тонн насіння соняшнику на рік.

Спеціалізація підприємства – переробка насіння соняшнику, сої, ріпаку.

10. ТОВ «Вінницька птахофабрика»

Олійноекстракційний завод на базі “Вінницької Птахофабрики” МХП належить відомому бізнесмену, мільярдеру і раднику президента Юрію Косюку.

Висновок першої черги Вінницької птахофабрики на повну потужність був анонсований ще у 2015 році. Підприємство є лідером виробництва курячого м’яса і являє собою вертикально інтегрований комплекс.

Філія “Внутрішньо господарський комплекс з виробництва кормів ТОВ” Вінницька птахофабрика “являє собою виробничий конгломерат, до складу якого елеватори, комбікормовий завод та олійно-екстракційний завод потужністю 1,5 тис. тонн на добу або трохи більше 500 тис. тонн на рік.

У 2016/2017 МР агрохолдинг МХП зайняв 6% ринку нерафінованої соняшникової олії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають