9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

ТОП-10 олійно-екстракційних заводів в Україні

 • Не дивлячись на зниження обсягів врожаю основної олійної культури, Україна продовжує утримувати першість з виробництва соняшникової олії в світі. Сьогодні цей бізнес є одним з найбільш маржинальних в країні.

  Пвідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на biz.censor.net.ua.

  У 2017/18 МР урожай соняшнику скоротився на 2 млн тонн або до 11,6 млн тонн в порівнянні з 2016/17 МР. Обсяг виробництва сої скоротився на 0,5 млн тонн — до 3,8 млн тонн. Трохи зрівноважило ситуацію зростання обсягу виробництва ріпаку — 2,2 млн тонн проти 1,2 млн тонн минулого року.

  ТОП-10 найбільш потужних олійно-екстракційних заводів України:

  1. ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат»

  Вінницький ОЖК за 2016/2017 МР справив 311 тис. тонн олії.

  Підприємство, кінцевим бенефіціаром якої є колишній засновник компанії “КМТ” Віктор Пономарчук, входить в структуру агропромислової групи ViOil.

  Крім зазначеного заводу компанія володіє ще одним ОЕЗом в Чернівцях. Також в активі ViOil – ціла мережа зерносховищ сумарною потужністю близько 360 тис. тонн.

  У 2016/2017 МР обсяг переробки насіння олійних досяг 970 тис. тонн, а готову продукцію експортували в більш ніж 50 країн світу. В Україні продукція ViOil представлена ​​під торговою маркою “Віолія”.

  У поточному сезоні керівництво ViOil планує вийти на 1 млн тонн переробки насіння олійних.

  2. ЗАТ «Придніпровський ОЕЗ»

  Придніпровський ОЕЗ входить до складу агрохолдингу “Кернел” (Kernel) – світового лідера з виробництва соняшникової олії. Кінцевим бенефіціаром холдингу є відомий аграрний бізнесмен родом з Полтави – Андрій Веревський.

  Міноритарним власником “Кернел” також є народний депутат Віталій Хомутинник ( “Відродження”).

  Сьогодні компанія є одним з найбільших гравців на аграрному ринку України, в її активі 8 працюючих ОЕЗів.

  Уже в 2020 році керівництво холдингу має намір запустити новий, дев’ятий ОЕЗ в Старокостянтинівському районі Хмельницької області на базі діючого елеватора. Розрахункова планова потужність переробки складе 1 млн тонн насіння соняшнику на рік.

  3. ПАТ «Запорізький ОЖК»

  Власником “Запорізького олійножирового комбінату” є фірма “Оптимус Агро”, кінцевим бенефіціаром якої виступає Анатолій Мартинов.

  Засновник фірми – кіпрська компанія “Оптимус Агро Холдинг Лтд”. Запорізький ОЕЗ займається випуском продукції під ТМ “Щедро”, а “Оптимус Агро” – один з найбільших переробників сільгосппродукції в Україні, який володіє ще й мережею елеваторів сумарною потужністю зберігання 1,1 млн тонн.

  4. ТОВ «Миколаївський ОЕЗ»

  Миколаївський ОЕЗ входить до складу української дочки компанії Bunge Ltd. – “Бунге Україна”. Корпорація Bunge, заснована 200 років тому, прийшла на український ринок в 2002 році.

  Заявлена ​​проектна потужність переробки насіння соняшнику становить від 600 до 800 тис. тонн на рік.

  Після введення в експлуатацію нового олійноекстракційного заводу в Миколаєві, “Бунге Україна” вдалося наростити сумарні потужності переробки (компанія володіє ще й МЕЗом в Дніпрі) в 2,5 рази – до 1,2 млн тонн на рік.

  У 2016/17 МР компанія “Бунге Україна” стала другою з виробництва рафінованої соняшникової олії з часткою ринку 17%. Продукція компанії в Україні продається під ТМ “Олейна” і “Розумниця”.

  5. ТОВ «Олсідз Блек Сі»

  На українському ринку “Зерноторгівельна компанія” відома майже 20 років, але після реорганізації в 2010 році підприємство змінило свою назву на Allseeds.

  Сьогодні Allseeds входить в ТОП найбільших українських виробників і постачальників рослинних олій і шротів на зарубіжні ринки. Кінцеві бенефіціари компанії – В’ячеслав Петрище і Корнелія Марінус Пітер Врінс.

  16 липня 2015 року компанія відкрила сучасний олійноекстракційний завод в порту “Південний”. Переробна потужність підприємства – 700 тис. тонн насіння соняшнику на рік.

  Один з бенефіціарів – В’ячеслав Петрище, інвестував у проект близько $200 млн, а до 2021 року має намір вкласти ще $400 в будівництво другої і третьої черг заводу, розвиток інфраструктури. Компанія здійснює поставки масел в ЄС, Африку й Азію.

  У червні 2017 року розпочався проект з будівництва олійного заводу потужністю переробки до 5 тис. тонн на добу (нинішній показник – 2,4 тис. тонн на добу). До 2021 року планується вийти на потужність в 10 тис. тонн на добу.

  6. ТОВ «Українська Чорноморська Індустрія»

  МЕЗ “Українська Чорноморська Індустрія” розташований поруч з глибоководним терміналом “Трансбалктермінал” в місті Чорноморськ Одеської області.

  Будівництво ОЕЗ почалося ще у 2004 році, силами американської корпорації Bunge і Estron Corporation бізнесменів Рафаеля Катіняна і Майкла Саркесяна.

  Після об’єднання з “Трансбалктерміналом” (який в майбутньому став частиною холдингу “Кернел”), власники Bunge і Estron Corporation затіяли судову тяжбу в Лондонському арбітражі. Суперечка стосувався виконання взятих при створенні спільного підприємства зобов’язань українською стороною.

  Після суднових розглядів, було прийнято рішення про продаж 50% пакету акцій “Української Чорноморської Індустрії”.

  Прихід “Кернел” ознаменувався спочатку підписанням толлінгової угоди на переробку соняшнику, а потім і покупкою активів “Української Чорноморської Індустрії” вартістю $140 млн у 2011 році.

  7. ПрАТ «Пологівський ОЕЗ»

  Пологівський ОЕЗ є компанією з повним циклом виробництва, яке являє собою комплекс цехів і спеціальних підрозділів з розвиненою інфраструктурою.

  У складі компанії елеватор для насіння, потужністю одноразового зберігання 75 тис. тонн, елеватор для шроту на 4,5 тис. тонн, маслобаковое господарство місткістю 22 тис. тонн, а також склади готової продукції.

  Кінцевим бенефіціаром компанії виступає жителька Великобританії Світлана Новікова.

  Пологівський ОЕЗ виробляє фасовану соняшникову рафіновану олію марки “П” і нерафінована під торговими марками “Славія”, “Смачна крапля” і Private Label.

  8. ТОВ «А.Т.К.»

  “Аграрна технологічна компанія” (АТК) була створена у 2004 році. АТК входить в структуру Forum Management Group (FMG). Її бенефіціари: Володимир Школьник, Станіслав Андрієвський, Олександр Богданек, Юрій Дробязко, Дмитро Мотузко.

  АТК – вертикально інтегрована аграрна компанія з виробництва насіння, вирощування зернових, олійних культур і овочів в Україні.

  У 2016 році АТК почала будівництво великого ОЕЗ в селі Адампіль Хмельницької області. Завод буде спеціалізуватися на переробці сої. Будівельні роботи виконує компанія “Елеватор Буд Інвест”. Група планує інвестувати в будівництво 1,5 млрд грн. Планова потужність – 1,5 тис. тонн продукції на добу.

  9. ТОВ «Бандурський Елеватор»

  Бандурський ОЕЗ – підприємство, створене у 2009 році на базі елеваторних потужностей в Первомайському районі Миколаївської області.

  Бандурський ОЕЗ також входить до складу агрохолдингу “Кернел” Веревського. Інвестиційний проект з будівництва підприємства обійшовся компанії в $75 млн.

  На виробництві встановлено сучасне обладнання з високим рівнем автоматизації. Річна потужність заводу складає більше 500 тис. тонн насіння соняшнику на рік.

  Спеціалізація підприємства – переробка насіння соняшнику, сої, ріпаку.

  10. ТОВ «Вінницька птахофабрика»

  Олійноекстракційний завод на базі “Вінницької Птахофабрики” МХП належить відомому бізнесмену, мільярдеру і раднику президента Юрію Косюку.

  Висновок першої черги Вінницької птахофабрики на повну потужність був анонсований ще у 2015 році. Підприємство є лідером виробництва курячого м’яса і являє собою вертикально інтегрований комплекс.

  Філія “Внутрішньо господарський комплекс з виробництва кормів ТОВ” Вінницька птахофабрика “являє собою виробничий конгломерат, до складу якого елеватори, комбікормовий завод та олійно-екстракційний завод потужністю 1,5 тис. тонн на добу або трохи більше 500 тис. тонн на рік.

  У 2016/2017 МР агрохолдинг МХП зайняв 6% ринку нерафінованої соняшникової олії.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він...

  Тривають практичні випробування нового кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот» (відео)

  Протягом двох останніх тижнів тривають практичні випробування оновленого великокаліберного кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот».

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану...

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка...