9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

ТОП-10 найбільших агроекспортерів України

За підсумками п’яти місяців поточного року частка АПК в експортному кошику України досягла 43%, що більше аналогічного періоду минулого року на 2 процентних пункти.

Про це пише «НВ.Бізнес».

Єдиним критерієм для відбору учасників рейтингу найбільших експортерів в АПК України став обсяг експортних поставок у грошовому вираженні за 2016 календарний рік. Серед них лише чотири транснаціональні компанії, решта ― українські.

Для розрахунку показників компанія Dragon Capital використовувала дані, отримані зі звітів публічних холдингів і безпосередньо від компаній, а в разі відсутності інформації оцінювала обсяг грошових поставок згідно з частками у загальних експортних поставках.

Найбільшу частину в експортних поставках українських аграріїв займають зернові та олія. За 2016 рік українські компанії поставили цієї продукції за кордон на $6,1 млрд і $4 млрд відповідно. Сумарно це майже 66% від усієї суми експорту АПК. Тому не дивно, що практично всі компанії в рейтингу займаються поставками обох товарних груп.

Так, перше місце у рейтингу зайняв агрохолдинг «Кернел». Другу сходинку посіла компанія Bunge, а третє місце отримав Cargill.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають