9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 14 Травня, 2021

Ринок пестицидів України виріс в обсязі і в ціні

 • Український ринок пестицидів нарощує м’язи, про це свідчить зростання імпорту на 10% в 2016 році до позначки 111 тисяч тонн – про це розповів аналітик ринку ЗЗР ІА «Інфоіндустрія» під час своєї доповіді на конференції «Київський агрохімічний форум 2017», який проходив 2 березня 2017 року.

  Зростання відбулося в основному за рахунок імпорту гербіцидів, яких в Україні в 2016 році було поставлено на 8 тисяч тонн більше ніж у 2015-му, а ось фунгіциди та інсектициди показали невеликий спад на 1300 і 460 тонн відповідно. І якщо падіння обсягу імпорту фунгіцидів призвело до зниження можливої ​​кількості оброблюваних площ приблизно на 1 млн га, то для інсектицидів ситуація склалася зовсім по-іншому, їх можлива площа обробки зросла приблизно на 2,8 млн га. Це викликано тим, що імпортери поставляли в Україну в 2016 році більш технологічні інсектицидні препарати з низькою нормою витрати на гектар – розповів експерт.

  За його словами, структура імпорту виглядала цілком передбачувано, в 2016 році, як і в 2015 переважали гербіциди, їх частка імпорту склала 63% в порівнянні з 62% в 2015 році. Частка фунгіцидів впала на 3%, а інсектицидів на 1%. У 2016 році відзначався сплеск імпорту регуляторів росту з 3 до 6%, і, очікується, що в 2017 році імпорт регуляторів росту продовжить рости.

  Основні піки імпорту традиційно припали на період з січня по травень і з жовтня по грудень, але в 2016 році, імпорт майже на протязі всього року відповідав лінії 2015 року, і лише за останні два місяці стався сильний скачок імпорту, що пов’язано з погіршенням економічної ситуації в країні, а також зростанням цін на пестициди в Китаї.

  В обсязі і в оброблюваних площах переважали генеричні препарати, тоді як оригінальні препарати вириваються вперед тільки в грошовій вартості імпортованих пестицидів. Дана ситуація була як в 2015, так і в 2016 році, і швидше за все сильно не зміниться в 2017-м.

  Лідером за обсягом імпорту в 2016 році, стала компанія «Syngenta», яка потіснила з цієї позиції компанію «BASF», тоді як «ADAMA» стабільно тримає третю позицію і нарощує імпорт. У своїй доповіді аналітик також зазначив, що компанія «ADAMA» після ребрендингу почала активно завойовувати ринок і наступати на п’яти мультинаціональним компаніям як за якістю, так і за часткою ринку. Схожим шляхом пішла компанія «ALFA Smart Agro», яка пішла схожим з «ADAMA» шляхом, вони також провели ребрендинг і активно почали завойовувати ринок, збільшувати обсяги імпорту, відмінністю між цими компаніями є те, що «ALFA Smart Agro» це українська компанія, яка в 2016 році побудувала завод з виробництва пестицидів в Білій Церкві і тепер нарощує внутрішнє виробництво.

  А ось в оброблюваних площах в 2015 і 2016 роках лідери були іншими, в порівнянні з обсягами імпорту.

  Серед лідерів за кількістю оброблюваних площ на першому місці в 2016 році була компанія« DuPont », яка зробила стрибок з 4 місця в 2015 році. Друге місце зайняла компанія «Bayer», яка втратила в 2016 році пальму першості. А на третьому місці другий рік поспіль закріпилася компанія «Syngenta», – розповів Ігор Герасименко.

  Що стосується вартості імпорту, то тут безкомпромісним лідером два роки поспіль залишається «Syngenta», а друге і третє місце ділять між собою компанії «Bayer» та «BASF».

  Фото infoindustria.com.ua (с)

  Також, аналітик ринку ЗЗР висвітлив імпорт кожної групи пестицидів окремо.

  Динаміка імпорту гербіцидів схожа з динамікою імпорту всіх пестицидів в цілому, так як гербіциди становлять більшу частину імпортованих в Україну ЗЗР. Основні піки припадають на початок і кінець року з річним межсезоньем, і також, повторюється різкий скачок імпорту в кінці 2016 року. В динаміці імпорту інсектицидів в 2016 році відзначається чіткий спад протягом усього року, ситуація дещо виправляється в кінці року, але цей імпорт вже під сезон 2017 року.

  Динаміка імпорту фунгіцидів схожа з інсектицидами, такий же провал протягом усього року, і деяка реабілітація в останні місяці – заявив експерт.

  Українські аграрії скоро відчують на собі скачки цін на пестициди в Китаї.

  Також, ми очікуємо зростання цін на всі пестициди в Україні як мінімум на 15%, це пов’язано з ситуацією в Китаї. Влада піднебесної після саміту великої двадцятки серйозно перейнялися проблемами екології та почали проводити масові перевірки виробництв технічних пестицидів, що викликало їх зупинку і дефіцит сировини, а з огляду на те, що Китай є найбільшим постачальником засобів захисту рослин в Україні, то це ця проблема торкнеться і українського ринку ЗЗР – говорить аналітик ринку ЗЗР.

  Фото infoindustria.com.ua (с)

  Для прикладу Ігор Герасименко продемонстрував динаміку зміни ціни на технічний гліфосат в Китаї.

  На початку 2016 року вартість технічного гліфосату в Китаї складала 2 долари 74 центи за кілограм, і до вересня обвалилася ще на 14 центів, досягнувши своєї критичної точки, після чого пішов зростання, який був викликаний масовими екологічними перевірками на заводах з виробництва гліфосату. Взимку ціна починає зростати ще стрімкіше, що пов’язано з поганими погодними умовами в північних провінціях, сувора зима заважає транспортуванні гліцину – основної сировини для виробництва гліфосату.Таким чином, в січні 2017 року ціна на технічний гліфосат піднялася до позначки 3,66 долара за кілограм. Але з поліпшенням погодних умов вартість технічного початку трохи знижуватися, досягнувши в лютому позначки в 3,58 долара. А так як Україна третину пестицидів імпортує саме в Китаї, то нам варто очікувати зростання цін на всі засоби захисту рослин, особливо на гліфосат – коментує ситуацію Ігор Герасименко.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Державі повернули землі Уманського військового аеродрому

  Ділянка військового аеродрому в Умані у Черкаській області площею 500 га внесена до реєстру і таким чином...

  Два патрульні катери типу Island відправлять із США в Україну до кінця місяця

  Два патрульних катери «Суми» та «Фастів» типу Island відправлять зі США в Україну до кінця цього місяця.Про це...

  “Укрзалізниця” побудує стаціонарну тягову підстанцію в Ковелі

  На станції Ковель незабаром "Укрзалізниця" планує почати будівництво стаціонарної тягової підстанції. Вже завершені проєктні роботи, найближчим часом очікується підписання договору на проведення...

  “Укравтодор” спільно з ЄБРР запускають проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту

  "Укравтодор" спільно з ЄБРР розпочинає проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту. Так, 29 квітня, була проведена зустріч з розробки Плану дій з розвитку...

  У Туреччині готують нові ударні безпілотники Bayraktar TB2 для України (відео)

  У Туреччині для України готують до передачі нові ударні середньовисотні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.Про це йдеться у сюжеті ТСН,...

  В Україні спростили систему підготовки та дипломування моряків

  Міністерство юстиції України зареєструвало затверджений Міністерством інфраструктури України наказ від 6 квітня 2021 року №201 "Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства...

  Міжнародна служба замовлення таксі Bolt починає працювати у Чернівцях

  Міжнародна платформа для замовлення поїздок Bolt оголосила про запуск сервісу в Чернівцях.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод з початку року отримав 72 мільйони гривень збитків

  ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в січні-березні 2021 року отримало чистий збиток у розмірі 72,12 мільйона гривень, тоді як за аналогічний період 2020...

  Зараз читають

  Корпорація “Богдан” потіснила багаторічного монополіста Škoda та вийшла на чеський ринок міського транспорту

  Корпорація "Богдан" в консорціумі з чеською компанією Tram For Envi поставить шість тролейбусів з автономним ходом для...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.

  Україна та Угорщина погодили ремонт та будівництво прикордонних гідротехнічних споруд

  Українсько-угорська робоча група із захисту від шкідливої ​​дії вод погодила будівництво нових і реконструкцію ряду наявних гідротехнічних...