9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Січня, 2021

Ринок пестицидів України виріс в обсязі і в ціні

 • Український ринок пестицидів нарощує м’язи, про це свідчить зростання імпорту на 10% в 2016 році до позначки 111 тисяч тонн – про це розповів аналітик ринку ЗЗР ІА «Інфоіндустрія» під час своєї доповіді на конференції «Київський агрохімічний форум 2017», який проходив 2 березня 2017 року.

  Зростання відбулося в основному за рахунок імпорту гербіцидів, яких в Україні в 2016 році було поставлено на 8 тисяч тонн більше ніж у 2015-му, а ось фунгіциди та інсектициди показали невеликий спад на 1300 і 460 тонн відповідно. І якщо падіння обсягу імпорту фунгіцидів призвело до зниження можливої ​​кількості оброблюваних площ приблизно на 1 млн га, то для інсектицидів ситуація склалася зовсім по-іншому, їх можлива площа обробки зросла приблизно на 2,8 млн га. Це викликано тим, що імпортери поставляли в Україну в 2016 році більш технологічні інсектицидні препарати з низькою нормою витрати на гектар – розповів експерт.

  За його словами, структура імпорту виглядала цілком передбачувано, в 2016 році, як і в 2015 переважали гербіциди, їх частка імпорту склала 63% в порівнянні з 62% в 2015 році. Частка фунгіцидів впала на 3%, а інсектицидів на 1%. У 2016 році відзначався сплеск імпорту регуляторів росту з 3 до 6%, і, очікується, що в 2017 році імпорт регуляторів росту продовжить рости.

  Основні піки імпорту традиційно припали на період з січня по травень і з жовтня по грудень, але в 2016 році, імпорт майже на протязі всього року відповідав лінії 2015 року, і лише за останні два місяці стався сильний скачок імпорту, що пов’язано з погіршенням економічної ситуації в країні, а також зростанням цін на пестициди в Китаї.

  В обсязі і в оброблюваних площах переважали генеричні препарати, тоді як оригінальні препарати вириваються вперед тільки в грошовій вартості імпортованих пестицидів. Дана ситуація була як в 2015, так і в 2016 році, і швидше за все сильно не зміниться в 2017-м.

  Лідером за обсягом імпорту в 2016 році, стала компанія «Syngenta», яка потіснила з цієї позиції компанію «BASF», тоді як «ADAMA» стабільно тримає третю позицію і нарощує імпорт. У своїй доповіді аналітик також зазначив, що компанія «ADAMA» після ребрендингу почала активно завойовувати ринок і наступати на п’яти мультинаціональним компаніям як за якістю, так і за часткою ринку. Схожим шляхом пішла компанія «ALFA Smart Agro», яка пішла схожим з «ADAMA» шляхом, вони також провели ребрендинг і активно почали завойовувати ринок, збільшувати обсяги імпорту, відмінністю між цими компаніями є те, що «ALFA Smart Agro» це українська компанія, яка в 2016 році побудувала завод з виробництва пестицидів в Білій Церкві і тепер нарощує внутрішнє виробництво.

  А ось в оброблюваних площах в 2015 і 2016 роках лідери були іншими, в порівнянні з обсягами імпорту.

  Серед лідерів за кількістю оброблюваних площ на першому місці в 2016 році була компанія« DuPont », яка зробила стрибок з 4 місця в 2015 році. Друге місце зайняла компанія «Bayer», яка втратила в 2016 році пальму першості. А на третьому місці другий рік поспіль закріпилася компанія «Syngenta», – розповів Ігор Герасименко.

  Що стосується вартості імпорту, то тут безкомпромісним лідером два роки поспіль залишається «Syngenta», а друге і третє місце ділять між собою компанії «Bayer» та «BASF».

  Фото infoindustria.com.ua (с)

  Також, аналітик ринку ЗЗР висвітлив імпорт кожної групи пестицидів окремо.

  Динаміка імпорту гербіцидів схожа з динамікою імпорту всіх пестицидів в цілому, так як гербіциди становлять більшу частину імпортованих в Україну ЗЗР. Основні піки припадають на початок і кінець року з річним межсезоньем, і також, повторюється різкий скачок імпорту в кінці 2016 року. В динаміці імпорту інсектицидів в 2016 році відзначається чіткий спад протягом усього року, ситуація дещо виправляється в кінці року, але цей імпорт вже під сезон 2017 року.

  Динаміка імпорту фунгіцидів схожа з інсектицидами, такий же провал протягом усього року, і деяка реабілітація в останні місяці – заявив експерт.

  Українські аграрії скоро відчують на собі скачки цін на пестициди в Китаї.

  Також, ми очікуємо зростання цін на всі пестициди в Україні як мінімум на 15%, це пов’язано з ситуацією в Китаї. Влада піднебесної після саміту великої двадцятки серйозно перейнялися проблемами екології та почали проводити масові перевірки виробництв технічних пестицидів, що викликало їх зупинку і дефіцит сировини, а з огляду на те, що Китай є найбільшим постачальником засобів захисту рослин в Україні, то це ця проблема торкнеться і українського ринку ЗЗР – говорить аналітик ринку ЗЗР.

  Фото infoindustria.com.ua (с)

  Для прикладу Ігор Герасименко продемонстрував динаміку зміни ціни на технічний гліфосат в Китаї.

  На початку 2016 року вартість технічного гліфосату в Китаї складала 2 долари 74 центи за кілограм, і до вересня обвалилася ще на 14 центів, досягнувши своєї критичної точки, після чого пішов зростання, який був викликаний масовими екологічними перевірками на заводах з виробництва гліфосату. Взимку ціна починає зростати ще стрімкіше, що пов’язано з поганими погодними умовами в північних провінціях, сувора зима заважає транспортуванні гліцину – основної сировини для виробництва гліфосату.Таким чином, в січні 2017 року ціна на технічний гліфосат піднялася до позначки 3,66 долара за кілограм. Але з поліпшенням погодних умов вартість технічного початку трохи знижуватися, досягнувши в лютому позначки в 3,58 долара. А так як Україна третину пестицидів імпортує саме в Китаї, то нам варто очікувати зростання цін на всі засоби захисту рослин, особливо на гліфосат – коментує ситуацію Ігор Герасименко.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.Про це повідомив авіаконструктор...

  Зараз читають

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався...

  Українські міста торік придбали понад 300 тролейбусів

  Міста України у 2020 році придбали 337 тролейбусів.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний...

  НАН України проведе повну інвентаризацію матеріально-технічної бази та земельних ділянок установ

  У 2021 році Національна академія наук України планує провести повну інвентаризацію матеріально-технічної бази та земельних ділянок установ....

  Держава профінансує реконструкцію восьми інфраструктурних об’єктів на Вінничині

  На Вінниччині цьогоріч ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку) профінансує реконструкцію восьми об’єктів «Великого будівництва» - семи інфраструктурних...