9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Рекордний врожай в Україні прискорив зростання ВВП

blankРекордний врожай – ключовий фактор, який забезпечив прискорення економічного зростання до 4.8% в четвертому кварталі 2016 року. Такі дані оприлюднив Світовий банк у своєму квітневому огляді української економіки, повідомляє УАК.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на «АгроПравда».

В цілому економіка України виросла в 2016 році на 2.3%. Однак цей показник все ще залишається помірним у порівнянні з 16% кумулятивного падіння в попередні роки, йдеться в тексті огляду.

Реформи, проведені в 2014 і 2015 роках, допомогли стабілізувати економіку і поліпшити інвестиційні настрої, вважають фахівці Світового банку.

Основною рушійною силою економічного зростання, за словами аналітиків Світового банку, був рекордний урожай – додана вартість у сільському господарстві збільшилася на 6.0% за підсумками року, а в четвертому кварталі склала 18.4%. Інші основні сектора також демонстрували зростання, хоча і не такий значний.

 Прогноз зростання економіки залишається помірним в святи зі значними зовнішніми і внутрішніми викликами, проте прискорення реформ може допомогти забезпечити високі темпи зростання в майбутньому, – підкреслюється в огляді.

Позитивний вплив на відновлення економіки також нададуть підвищення цін на сировинні товари на зовнішніх ринках і, відповідно, поліпшення умов торгівлі. Очікуване зростання економіки становить 2% в 2017 році, 3,5% в 2018 і 4% в 2019 році, прогнозують фахівці Світового банку.

За їх словами, реформи, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності реального сектора разом з реальною девальвацією, яка спостерігалася в останні роки, повинні сприяти зростанню експорту. При цьому реформи, спрямовані на створення додаткового фіскального простору, повинні допомогти підвищити державні інвестиції. А реформи в банківському секторі повинні поступово відновити кредитування.

Останні новини:

Зараз читають