9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Проект зі стимулювання виробництва сої в Україні отримає €3 млн інвестицій

Міжнародна асоціація «Дунайська соя» та Австрійська агенція з розвитку (Austrian Development Agency, ADA) оголосили про початок проекту зі стимулювання виробництва не генномодифікованої та органічної сої в Україні.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

За її словами, проект також реалізовуватиметься в Сербії, Молдові, Боснії та Герцеговині.

Так, проект заплановано на 5 років, в його рамках «Дунайська соя» та ADA нададуть фінансування у розмірі €4,5 млн кожна. Загалом на стимулювання виробництва сої в усіх країнах-учасницях буде витрачено €9 млн.

При цьому, як наголосив аташе посольства Австрії в Києві Флоріан Кольфюрст, на розвиток виробництва сої саме в Україні буде витрачено €3 млн, залишок буде розподілений між Сербією, Молдовою, Боснією та Герцеговиною.

Кольфюрст також додав, що проект розглядається в рамках Загальноєвропейської стратегії щодо протеїну, метою якої є зменшення залежності Євросоюзу від імпорту соєвого протеїну.

За словами представника асоціації «Дунайська соя», даний проект є взаємовигідним для сторін.

Ми працюємо в Україні заради інтересів локального суспільства. Ми тут не для того, щоб експортувати сою з України до країн Західної Європи. А для того, щоб допомогти українцям сформувати більше доданої вартості і цінності сої та продуктів переробки у себе в регіоні, ― наголосив директор асоціації «Дунайська соя» Маттіас Крьон.

Останні новини:

Зараз читають