9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Огляд українського агротех-ринку: карта сегментів, стартапів та інвестицій в аграрній сфері

 

Галузь Agritech – або аграрні інновації – стає все більш привабливою, з огляду на постійно зростаючу потребу людства в продовольстві.

За останні п’ять років інвестиції в agritech-стартапи виросли майже в десять разів і перевищили $3 млрд на рік. Головним ринком залишаються США (майже 50% всіх інвестицій в галузі), серед лідерів також Нідерланди, Ізраїль, Німеччина, Індія та Китай. Україна, яка входить в топ-10 світових експортерів відразу декількох найпопулярніших агрокультур, поки не може похвалитися розвиненим agritech-ринком: не більше 10% українських агропідприємств впроваджують високі технології. Та й угоди можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.

У нашій країні вирощують понад 70% видів сільськогосподарської продукції торгується на світових біржах. Це робить Україну ідеальним полігоном для випробувань інновацій в агробізнесі. Щоб привернути увагу до цієї галузі, команда інноваційного парку UNIT.City разом зі SmartFarming підготувала огляд українського agritech-ринку і склала карту стартапів у сфері. А ще запустила AGRITECH Unit – платформу, на якій агростартапи зможуть знайти підтримку своїм розробкам.

Українські agritech-стартапи

За оцінкою асоціації AgTech Ukraine, в Україні налічується близько 70 agritech-стартапів, які перебувають на різних стадіях розвитку і фазах активності. Крім них на українському agritech-ринку працюють хардверних і софтверні інтегратори інноваційних рішень для агросектору від провідних міжнародних розробників.

Співробітники UNIT.City склали карту української agritech-індустрії, на якій представлені всі основні гравці ринку. Частина компаній працює відразу в кілька сферах – на карті вони віднесені до категорії, що є для них основною.

Українські agritech-інвестиції

Незважаючи на потужний агроринок, в Україні немає інвестфондів, сфокусованих на інвестиціях в agritech-стартапи.Тим не менш, деякі локальні фонди все ж окремих інвестицій в цей сектор.

Відразу кілька інвестицій в agritech-стартапи – на рахунку відомого українського IT-бізнесмена Євгена Уткіна. У 2014 році його холдинг KM Core інвестував разом з партнерами $ 1,2 млн в проект eFarmer. А на початку 2017 його фонд Borsch Ventures створив спільне підприємство Agro Core разом з агрохолдингом Віктора Іванчика «Астарта-Київ».

За оцінками експертів, щорічний обсяг інвестицій в українські AgriTech-проекти не перевищує $ 4 млн. Однак останнім часом відзначається зростання інтересу до українських стартапам в цій сфері з боку закордонних акселераторів і інвесторів.

З початку 2017 року на ринку відбулося не більше п’яти інвестицій в агростартапи, про які було оголошено публічно. Серед них Agrieye, який привернув $ 200 000 норвезького акселератора Katapult. Проект Drone.ua отримав інвестиції від кількох приватних інвесторів з Великобританії, Польщі та Молдови. А у вересні CIG оголосив про інвестиції в хардверних проект Kray Technologies.

Останні новини:

Зараз читають