9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Липня, 2021

Огляд українського агротех-ринку: карта сегментів, стартапів та інвестицій в аграрній сфері

 •  

  Галузь Agritech – або аграрні інновації – стає все більш привабливою, з огляду на постійно зростаючу потребу людства в продовольстві.

  За останні п’ять років інвестиції в agritech-стартапи виросли майже в десять разів і перевищили $3 млрд на рік. Головним ринком залишаються США (майже 50% всіх інвестицій в галузі), серед лідерів також Нідерланди, Ізраїль, Німеччина, Індія та Китай. Україна, яка входить в топ-10 світових експортерів відразу декількох найпопулярніших агрокультур, поки не може похвалитися розвиненим agritech-ринком: не більше 10% українських агропідприємств впроваджують високі технології. Та й угоди можна перерахувати на пальцях однієї руки.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.

  У нашій країні вирощують понад 70% видів сільськогосподарської продукції торгується на світових біржах. Це робить Україну ідеальним полігоном для випробувань інновацій в агробізнесі. Щоб привернути увагу до цієї галузі, команда інноваційного парку UNIT.City разом зі SmartFarming підготувала огляд українського agritech-ринку і склала карту стартапів у сфері. А ще запустила AGRITECH Unit – платформу, на якій агростартапи зможуть знайти підтримку своїм розробкам.

  Українські agritech-стартапи

  За оцінкою асоціації AgTech Ukraine, в Україні налічується близько 70 agritech-стартапів, які перебувають на різних стадіях розвитку і фазах активності. Крім них на українському agritech-ринку працюють хардверних і софтверні інтегратори інноваційних рішень для агросектору від провідних міжнародних розробників.

  Співробітники UNIT.City склали карту української agritech-індустрії, на якій представлені всі основні гравці ринку. Частина компаній працює відразу в кілька сферах – на карті вони віднесені до категорії, що є для них основною.

  Українські agritech-інвестиції

  Незважаючи на потужний агроринок, в Україні немає інвестфондів, сфокусованих на інвестиціях в agritech-стартапи.Тим не менш, деякі локальні фонди все ж окремих інвестицій в цей сектор.

  Відразу кілька інвестицій в agritech-стартапи – на рахунку відомого українського IT-бізнесмена Євгена Уткіна. У 2014 році його холдинг KM Core інвестував разом з партнерами $ 1,2 млн в проект eFarmer. А на початку 2017 його фонд Borsch Ventures створив спільне підприємство Agro Core разом з агрохолдингом Віктора Іванчика «Астарта-Київ».

  За оцінками експертів, щорічний обсяг інвестицій в українські AgriTech-проекти не перевищує $ 4 млн. Однак останнім часом відзначається зростання інтересу до українських стартапам в цій сфері з боку закордонних акселераторів і інвесторів.

  З початку 2017 року на ринку відбулося не більше п’яти інвестицій в агростартапи, про які було оголошено публічно. Серед них Agrieye, який привернув $ 200 000 норвезького акселератора Katapult. Проект Drone.ua отримав інвестиції від кількох приватних інвесторів з Великобританії, Польщі та Молдови. А у вересні CIG оголосив про інвестиції в хардверних проект Kray Technologies.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів...

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі...

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.Потужність системи накопичення становитиме...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.Про це повідомили...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі й в столичний аеропорт Бориспіль.

  РСЗВ «Град» на шасі КрАЗ успішно пройшло всі випробування

  Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» на автомобільному шасі КрАЗ успішно пройшла всі етапи випробувань.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Київ придбає 20 електробусів в рамках Кіотського протоколу

  Київ закупить 20 сучасних електробусів в рамках Кіотського протоколу, повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого...