9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 20 Січня, 2022

Одеський комбінат хлібопродуктів виходить на ринок Ізраїлю

Першу партію фасованого кошерного борошна готується відправити до Ізраїлю Куліндорівський комбінат хлібопродуктів (Одеса).

Про це повідомив гендиректор підприємства Володимир Березняк, передає Думская.

Він не уточнював, правда, скільки всього борошна буде поставлено ізраїльтянам, зазначив лише, що мова йде про багато тонн.

Також не розкривається, машгіах який з численних іудейських громад України контролював процес виробництва борошна і видав сертифікат кошерності.

Прес-секретар одеської єврейської громади «Хабад Шомрей Шабос» Берл Капулкін розповів «Думській», що стосовно борошні «кошерность» означає, що в ній відсутні будь-які жучки і їх личинки. Тора категорично забороняє вживати в їжу комах: «Всі крилаті плазуни не чисті для вас, не їжте їх» (Втор. 14:19).

Іншими словами, машгіаху треба простежити, щоб борошно просівають якомога ретельніше і була виключена навіть теоретична можливість попадання в неї комах, – сказав представник «Хабаду».

Куліндорівський комбінат побудований в 1981 році на станції Куліндорове Одеської області. У 1998 році КХП переведено в сферу управління державного резерву України. В основному він працює на внутрішній ринок, однак займається і експортом. Сьогодні одеська борошно поставляється в 22 країни світу, в тому числі досить багаті, наприклад, Об’єднані Арабські Емірати і США.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають