9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Нова Стратегія реформування рибної галузі буде відповідади міжнародним стандартам

Нові підходи щодо реалізації потенціалу рибної галузі, розвитку аквакультури, комерційного та рекреаційного рибальства, раціонального використання водних біоресурсів та боротьби з тіньовим виловом будуть визначені у Стратегії реформування рибного господарства України.

Відповідний проект наразі доопрацьовується Держрибагентством за результатами консультацій з Офісом підтримки реформ Мінагрополітики. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Проміжні результати напрацювань єдиної довготермінової Стратегії обговорювались 30 липня у міністерстві. Участь у заході взяли перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, Голова Держрибагентства України Ярослав Бєлов, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, керівник напряму з питань сільського господарства, санітарних та фітосанітарних питань Маркус Клінгер, консультант ФАО Михайло Малков, представники Мінагрополітики та Офісу підтримки реформ.

На сьогодні деякі підходи до користування водними біоресурсами є застарілими і потребують комплексного переосмислення та трансформації відповідно до кращих міжнародних практик. Насамперед йде мова про збалансовану екологічну систему, розвиток аквакультури і ощадливе використання водних біоресурсів, – зазначив Максим Мартинюк. Він додав, що важливим етапом в роботі над Стратегією є співпраця з європейськими експертами.

Серед пріоритетних напрямів Стратегії – протидія та ліквідація ннн-промислу (незаконного, незареєстрованого та нерегульованого промислу), регулювання комерційного та любительського рибальства, підвищення рівня інвестиційної привабливості рибної галузі, гармонізація законодавства України із законодавством ЄС, створення прозорого та чітко регламентованого механізму розподілу квот, зниження рівня корупції в галузі.

Очікується, що робота над Стратегією з узгодженням усіх позицій буде фіналізована у вересні цього року.

Останні новини:

Зараз читають