9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Нідерланди входять до ТОП-4 країн-споживачів української агропродукції

Нідерланди сьогодні посідають 4 місце серед країн світу, до яких більше всього експортується української агропродукції.

Про це, під час четвертого засідання українсько-нідерландської робочої групи з питань сільського господарства, заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, передає LANDLORD.

За даними Мінагрополітики, за січень-травень 2018 року експорт українських аграрних товарів до Королівства Нідерланди становив $449,9 млн. Головні товари: зернові злаки – $203,3 млн, олія – $110,6 млн, м’ясо та субпродукти – $51,3 млн, насіння олійних культур – $37,4 млн, залишки та відходи харчової промисловості – $28,3 млн та інші товари.

Я дуже вдячна нашим нідерландським колегам за активну та результативну співпрацю в АПК. Йдеться не тільки про розвиток двосторонньої торгівлі аграрними та харчовими продуктами. Зазначу, що Нідерланди сьогодні посідають 4 місце серед ТОП-10 країн, до яких більше всього експортується нашої продукції. Ми раді, також, відмітити, що проекти двосторонньої співпраці з Нідерландами є практично орієнтованими, здійснюються в різних регіонах України і отримують позитивний відгук у наших аграрних виробників, — наголосила заступник Міністра Ольга Трофімцевана на початку засідання робочої групи.

Вона розповіла, що за результатами виконання спільного Плану Дій на 2017-2018 роки між Україною та Королівством Нідерланди в сфері сільського господарства, країни вже мають досвід результативних проектів за такими напрямками як розвиток картоплярства, молочного сектору, створення ефективного і регуляторного громадського контролю і обізнаності над процесом реалізації земельної реформи в Запорізькій області.

Останні новини:

Зараз читають