9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Найпівнічніша чайна плантація в світі знаходиться в Україні

Поблизу Мукачева знаходиться чайна плантація, який вже понад 60 років

Нині чайна плантація на Червоній горі має статус заповідника, за нею доглядає місцевий лісгосп. Тут збереглись грузинський, кубинський, яванський, індійський та цейлонський сорти чаю.

До плантації прокладений спеціальний пішохідний маршрут для туристів, тут можна власноруч зібрати чайні листки та заварити з них чай.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на АгроЦентр

Все розпочалося далекого 1949 року. Грузинські, індійські, цейлонські, яванські та інші сорти чаю на Закарпатті уже на третій рік зростання дали врожай понад 2,5 тон з 2 га площі! Так виник сорт чаю зі своєрідними смаковими властивостями, на якому позначилися кліматичні особливості регіону.

Хоч результат увінчався успіхом, з часом плантація почала занепадати. Часта зміна власників господарства, а з початку 90-х ще й повна відміна фінансування згубно вплинула на дійсно унікальне для України місце. Проте найбільше, мабуть, вражає байдужість місцевого населення, яке цілеспрямовано з метою наживи викопує ще збережені чайні кущі і продає їх на ринку туристам, як “екзотичні дерева”.

Для упорядкування території потрібно не так вже й багато коштів, а правильне інвестування у розвиток чайного бізнесу в Україні дало би прибуток вже після першого року вкладення у нього грошей. Тому поки ми заварюємо чашку відбірного китайського чаю, плантація справжнього українського тонізуючого напою десятиліттями чекає на вирішення своєї долі.

Останні новини:

Зараз читають