9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Науковці Сумщини розробили експериментальну лінію перероблення луб’яних культур

Науковці Інституту луб’яних культур розробили експериментальну лінію перероблення луб’яних культур.

Вона дозволяє переробляти сировину конопель, отриману за новою технологією збирання, що базується на використанні сільськогосподарських машин загального призначення. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroTimes.

Також така лінія, крім коноплесировини, придатна для переробки лляного стеблового матеріалу, зібраного за технологією без збереження паралельності стебел у стрічці. За цією технологією збирання до переробки надходить сировина у вигляді хаотичної маси, сформованої або в рулони, або в тюки. І після переробки на запропонованому агрегаті одержують однотипне волокно з низьким умістом костриці.

Таке волокно має розширений потенціал для застосування. Сьогодні існує достатньо напрямів, де застосування саме довгого волокна не є обов’язковою вимогою. Так, для пошиття одягу й інших виробів із високими гігієнічними властивостями на ткацькому й трикотажному обладнанні достатньо використати коротке волокно – його необхідно перетворити на котонін і використати в суміші з вовною, шовком, бавовною чи синтетичними волокнами. За виготовлення нетканих, ізоляційних, композиційних, будівельних матеріалів, паперу теж достатньо використати коротке волокно з наступним доведенням його до вимог відповідно до кожного напряму.

Нині в Україні працюють лише чотири коноплепереробних підприємства, які займаються первинною переробкою волокнистої продукції.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають