9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

Наступного року державна фінансова підтримка фермерських господарств збільшиться в 16 разів

Кабінет Міністрів подав до Верховної ради на розгляд проект Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік», згідно з яким передбачено виділити на державну фінансову підтримку фермерських господарств 1 043,1 млн грн, що на 978,1 млн грн, або в 16 разів більше, ніж у поточному році.

Про це повідомляє Урядовий портал, передає Національний промисловий портал.

Передбачено, що 1 млрд грн буде надано як безповоротна допомога, 43,1 млн грн передбачено для надання безвідсоткових кредитів. Крім цього, фермерські господарства мають право на отримання будь-якої наявної державної підтримки, передбаченої на розвиток АПК.

Загалом видатки на аграрну галузь у 2018 рік складатимуть 7,3 млрд грн, що на 15% більше, ніж цього року. З них на розвиток тваринництва буде направлено 2,3 млрд, – сказано у повідомленні.

Зокрема  – 1 600 млн грн буде направлено на часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм та комплексів, 300 млн грн – на часткове відшкодування вартості закуплених племінних та високопродуктивних тварин. На  здешевлення кредитів, пов’язаних з будівництвом та реконструкцією тваринницьких ферм та комплексів, в проекті закладено 400 млн грн. Крім цього, окремо передбачені видатки на здешевлення аграрних кредитів в розмірі 66 млн грн. Таким чином, на здешевлення кредитів для с/х виробників загалом виділено 466 млн грн, що на 166 млн грн, або на 55 % більше, ніж у 2017 році.

Також в 1,7 разу збільшиться обсяг коштів, що направляються на здешевлення вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки. На цю програму в 2018 році в проекті бюджету передбачено майже 1 млрдгрн. Дотація сільгоспвиробникам складе 2 млрд грн.

Останні новини:

Зараз читають