9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Лютого, 2024

Наразі в Україні вирощується близько трьох тисяч гектарів технічних конопель

Сьогодні в Україні вирощується близько 3 тис. га технічних конопель. Це культура з ланцюгом доданої вартості, де використовуються всі складові — стебло, листя, насіння, коріння. Для України актуальні переробка насіння, виробництво олії та волокна.

Про це розповіли в Інституті луб’яних культур НААН, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AgroPortal.ua.

Відзначається, що промислові коноплі в ЄС позиціонуються як рослина для організації зеленої економіки та є стратегічною культурою для Зеленої угоди. Крім того, 1 га конопель поглинає 15 т CO2. Тому Україна, як кандидат в ЄС, має теж імплементувати європейський досвід законодавчої бази щодо конопель. 

В Інституті луб’яних культур порахували ефективність вирощування конопель: при затратах на 100 га у 20 млн грн можна отримати з цієї площі насаджень від 3,9 млн грн, а при переробленні дохід може складати десятки мільйонів гривень. Сучасні сорти промислових конопель дають близько 12 т/га сухої біомаси, яка може бути використана для виробництва біопалива чи паперу.

Також виробники, що вирощують коноплі, часто виготовляють харчові продукти на їх основі. При цьому застосовується глибшу переробку культури.

Останні новини:

Зараз читають