9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

На Житомирщині планують побудувати льонопереробний завод

В стратегічні плани агрокомпанії «Зоря» на найближчі 5 років входить побудова нового льонопереробного заводу на Житомирщині. Про це в ефірі телеканалу СК1 повідомила власниця компанії «Зоря» Ірина Костюшко.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroNews.

Колись Україна задовольняла 1/6 світової потреби у льоноволокні. У 90-х роках Україна щорічно виробляла 130 тис тон льоноволокна, тоді як світова потреба складала 600 тис тон. Тож зараз у нас для цього є і традиції вирощування, і земельні можливості. Це з однієї сторони. З іншої – виробництво льоноволокна на власному заводі – це і є та сама омріяна додана вартість, виготовлення кінцевого продукту, нові робочі місця, – сказала Ірина Костюшко.

Власниця агрокомпанії “Зоря” підкреслила, що має стратегію розвитку бізнесу на п’ять років, де ключовий пункт – побудова нового льонопереробного заводу на Житомирщині.

Наша компанія отримала сертифікат органічного виробництва, земля має оброблятися без використання мінеральних добрив. З нашого насіння льону ми вже робимо олію, тож наступний крок – виготовлення льоноволокна та тканин, – повідомила Ірина Костюшко.

Вона наголосила, що українські товари органічного походження користуються попитом як на внутрішньому ринку, так і широко використовуються для експорту.

Ми бачимо свою перспективу, але головне для нас – відродження традицій льонарства в Україні, широка популяризація в суспільстві продукції з льону, а це і олія, і текстиль, і косметика, і фармацевтика. Про це ми будемо знову говорити на третьому за рахунком Фестивалі льону, який цього року виходить вже на міжнародний рівень.

Свято відбудеться 26 серпня у селі Стремигород Коростенського району Житомирської області. Тож запрошую на фестиваль, все буде органічно! – сказала Ірина Костюшко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають