9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

На Запоріжжі відкрили першу в Україні станцію післязбиральної доробки томатів

У селі Водяне Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області відкрито першу в Україні станцію післязбиральної доробки томатів. Комплекс здійснюватиме післязбиральну доробку овочів, вирощених дрібними й середніми виробниками у теплицях

 Потребу в такому комплексі місцеві сільгоспвиробники відчувають вже давно. Адже саме тут зосереджений найбільший в Україні масив плівкових теплиць. Його площа, за оцінками місцевої влади, становить близько 2 тис. га, і все це зосереджено в руках тисяч дрібних і середніх господарів, які мають під плівкою від кількох соток до 3 га.

На станції овочі перебиратимуть і калібруватимуть, а далі упаковуватимуть у спеціальні міцні картонні ящики. Поки що це робиться вручну, задіяно до 20 людей. Але в перспективі планується встановити оптичну сортувальну лінію. Також станція обладнана холодильною камерою, яка може охолодити 18 тонн овочів до температури 10ºС за 5 год.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Agravery.

Одночасно з охолодженням здійснюється зволоження повітря (щоб продукт не так швидко втрачав всій товарний вигляд) та озонування, яке має на меті уповільнити псування продукції. А спеціальна платформа, візки та автонавантажувач дадуть змогу завантажувати «фуру» протягом години, тоді як вручну цей процес займав 10 год. Всього пакувальна станція може обробити за день до чотирьох машин вантажопідйомністю по 18 тонн кожна.

Наразі пакувальна станція у Водяному доробляє помідори для постачання у провідні вітчизняні роздрібні мережі, але вже здійснювалися пробні поставки до Польщі, Болгарії та Греції. У планах місцевих овочівників — налагодження експорту помідорів до інших європейських країн аж до Великобританії, причому під власним логотипом. Чорний сподівається залучити до роботи проекту до 20–30% місцевих тепличників — тих, хто здатен вирощувати продукцію високої якості та дотримуватися технології.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають