9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

На Запоріжжі діє Центр, де навчають дітей-сиріт навичкам роботи у сільському господарстві

Фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації провели робочу зустріч у Благодійному центрі «Надія для кожного», який розташований у с. Миколай-Поле Запорізького району.

Центр заснували та очолили подружжя з Канади Геррі та Тереза Верхуг у 2008 році з метою навчання дітей-сиріт навичкам роботи у сільському господарстві, зокрема у молочному скотарстві та землеробстві, з подальшим, по можливості, працевлаштуванням у сільській місцевості або продовження навчання у вищих учбових закладах як в Україні, так і за її межами. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Аграрний Тиждень

Посадовці Департаменту ознайомилися з виробничою та навчальною діяльністю, зустрілися з вихованцями центру та надали консультативну допомогу у сфері господарської роботи.

Зараз у Благодійному центрі навчається 23 дітей-сиріт, навчання триває два роки.

Вихованці  отримують як теоретичні, так і практичні знання. Навчальний клас обладнаний комп’ютерами, практичні заняття проводяться безпосередньо на тваринницькій фермі та в полі.

Крім навчання та виховання дітей-сиріт Благодійний центр займається виробництвом тваринницької та рослинницької продукції, зокрема молока,  заготівлею кормів – сіна, соломи, силосу, а також виробництвом зернових і олійних культур, які вирощують на 300 га орендованої землі.

Поголів’я великої рогатої худоби налічує 115 голів, у тому числі 70 корів української чорно-рябої породи. Отримують високі показники виробничої діяльності. Надій молока на одну корову за рік складає 6250 кг, середньодобовий надій на одну корову – 17 кг.

Засновники Благодійного центру придбали та провели реконструкцію тваринницького приміщення для утримання 200 голів великої рогатої худоби з вигульним майданчиком, встановили обладнання доїльного залу типу «Паралель», де одночасно можна доїти 20 корів,  завершується будівництво сіносховища на 200 тонн.

Крім цього, побудовано механічну майстерню та гараж для сільськогосподарської техніки.

Також придбано та здійснено євроремонт двох житлових будинків, окремо для дівчат та хлопців, де вони проживають, відпочивають та готуються до занять.

У планах  Благодійного проекту «Надія для кожного» – збільшення обсягів виробництва тваринницької і рослинницької продукції, подальше нарощування поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі дійної череди корів, встановлення обладнання для переробки молока, зокрема для виготовлення сирів.

Та головне для очільників проекту – успіхи вихованців у навчальній та виробничій діяльності, що допоможуть їм робити  перші кроки у самостійному дорослому житті.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають