9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

На Волині відкрили оленячу ферму

Єдина оленяча ферма на Волині знаходиться неподалік села Радовичі Турійського району. Живуть і пасуться рогаті красені на 20 гектарах фермерського господарства «Аміла».

Навколо португальська сітка, яка – запевняють тут – витримує удар понад шість тон. Власник ферми – колишній начальник Ягодинської митниці, нині – депутат Волинської обласної ради Роман Микитюк, передає volyn24.com.

Ферма розрахована на 500 голів благородного оленя. Наразі тут – сотня тварин. Територія ферми поділена на 6 частин, що відгороджені одна від одної сіткою. На кожній – окрема порода оленів: англійська, вергерська, два підвиди латвійської

Живуть фермерські олені на Волині віднедавна: їх привезли на Турійщину у лютому 2018-го. З того дня ферма поповнилася приплодом у 20 голів.

На Волині навчилися розводити оленів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Опікуються господарством лише чотири людини: ветеринар і троє доглядальників. Ветлікар стежить за оленями через бінокль.

Роман Микитюк планує розширити територію у шість разів – до 120 гектарів.

Також, каже, треба збудувати хлів зі спеціальним коридором-загоном, аби ловити оленів – для прививок, сортування, чіпляння бірок, обрізання рогів.

Роман Микитюк розповідає, що догляд одного оленя в середньому обходить у 3 тисячі гривень в рік. Запеняє: прибутку ферма поки не приносить. Втім, на нього господар розраховує – наприклад від продажу вагітних самок та самців, а також від реалізації молодих рогів – пантів.

Розводять благородних та плямистих оленів не для не заради м’яса, а з метою добування пантів – молодих оленячих рогів, з яких добувають екстракт – пантокрин. Це популярні ліки, які впливають на нервову систему і м’язи, сприяють обміну речовин, адаптації та стійкості організму до несприятливих факторів навколишнього середовища, підвищених фізичних та розумових навантажень, інфекційних захворювань. Приміром, ним часто лікують сексуальні розлади.

На Волині навчилися розводити оленів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Роман Микитюк розповідає: на початку весни олені скидають старі роги, які придатні тільки на сувеніри. А у червні в них виростають нові – панти. Вони м’які, і лише з часом твердіють. Тож треба встигнути їх обрізати вчасно, доки вони містять пантокрин.

Якщо реалізації самців та самок не буде – будемо заробляти на пантах, – розповідає фермер.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають