9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

На Вінниччині завершують будівництво роботизованої молочної ферми

Компанія «Villa Milk» завершує будівництво першої в Україні молочної ферми, де корів доїтимуть “роботи”. Ферму будують у селі Каташин Чечельницькому району Вінницької області.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “День”.

За словами співзасновника підприємства Михайло Федшичена, ферма є унікальною на всьому пострадянському просторі. Тваринний комплекс розрахований на 140 голів великої рогатої худоби. Усі виробничі процеси на фермі будуть повністю автоматизовані, а керувати ними можна буде навіть віддалено. Мінімізація людського фактору дозволить отримати молоко найвищої якості.

Спершу ми почали піднімати показники врожайності, розвивати агробізнес, а завдяки цьому інвестували у тваринництво. Це дозволило у 2015 році повністю модернізувати одну ферму і встановити на ній сучасне автоматизоване обладнання. Зараз модернізуємо другий комплекс. На сьогоднішній день він не має аналогів ані в Україні, ані на пострадянському просторі, – розповідає Микола Федшичен.

На фермі встановлюють роботизоване обладнання однієї з провідних компаній світу, яке оснащене новим інтерфейсом користувача з віддаленим доступом до інформації та контролем. Воно фіксує велику кількість даних за кожне доїння, обробляє їх, аналізує і передає у вигляді простих візуальних звітів. Технологія забезпечує рівномірне, швидке, точне підключення та процес доїння у природній спосіб.

Вибір роботизованого доїння для молочної ферми був зроблений з багатьох причин. По перше, це висока якість молока, по-друге, зведення до мінімуму людського фактору. Усе це в комплексі поліпшить і полегшить процес доїння. Ми зможемо досягти більшого і менше залежати від примх ринку праці в майбутньому. А головне – якнайкраще піклуватися про добробут тварин, забезпечивши безпеку і якість молочних продуктів від нашого бренду, – додає Михайло Федшичен.

Наразі на роботизованій фермі завершують будівельні роботи та встановлюють обладнання. Очікується, що на повну потужність нова ферма запрацює вже навесні наступного року.

Нагадаємо, що навесні цього року «Villa Milk» запустила молокопереробний комплекс повного циклу. Наразі на фермі компанії утримується 230 дійних корів, молоко від яких одразу потрапляє на переробку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають