9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

На Вінниччині підтримують традиції вирощування кавунів

В агрофірмі «Україна – О» з Вінниччини, що входить до СТОВ «Ольгопіль» висадили 4 гектари кавунів.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення на сайті компанії «Агрофірма Ольгопіль».

Баштан розбили на сонячних пагорбах за селом Ольгопіль. Повідомляється, що кавуни та дині вирощують без внесення жодних добрив, чи стимуляторів. Адже закладають баштан, щоб місцеві люди не купували чуже, а своє – 100 % натуральне.

«Більшість сільськогоспвиробників Вінниччини вже давно відмовилися від вирощування такої культури, як кавун. Передусім через те, що вимагає вона здебільшого механічної праці, ручної, але ми роботи не боїмося, – каже завідуюча баштаном Тетяна Ніколюк. – Технології вирощування цієї культури відпрацьовували кілька років, підлаштовуючись під різні погодні умови, сорти та засоби догляду. Жодних стимуляторів не використовуємо, це 100 % натуральний продукт. Продаємо за прийнятними цінами, дешевше ніж на ринках. Приїхали на баштан, обрали той, який на вас дивиться, і придбали, – розповідають Тетяна та Володимир Ніколюки, які відповідають за баштан.

Баштан в Агрофірмі – це не просто площа для вирощування кавунів. Це екоосередок: готель з очерету, тапчани, усі страви готуються на відкритому вогні, наприклад, борщ овочевий без м’яса за спеціальним рецептом, такого більше ніде не знайдете. Територія обсіяна льоном та квітами.

У агрофірмі кажуть, це не про рентабельність, а більше про культуру і данину усталеним традиціям

blank
Фото: «Агрофірма Ольгопіль»

Закладати баштан у господарстві почали з 2006 року. Останні роки за нього відповідають Тетяна та Володимир Ніколюки. Увесь сезон, починаючи з травня і до кінця жовтня, вони живуть у спеціальному будиночку, поруч з екоготелем, фактично у полі.

Господарство під баштан відділяє їм землю безкоштовно. Цього року на площі у 4 гектари висадили 20 тисяч рослин. Через погодні умови не всі прижилися, але урожаєм, розмірами і смаком потішили.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають