Аналіз статистичних даних для тваринницьких і птахівницьких підприємств України свідчить, що в діапазоні потужності 30-190 кВт на свинофермах можна побудувати не менше 370 біогазових установок (сумарною потужністю 27 МВт), на фермах ВРХ – 965 таких установок в діапазоні потужності до 300 кВт (всього 75 МВт) і ще 90 (сумарною потужністю 5 МВт) в птахівничих господарствах – в діапазоні потужності 15-110 кВт.

Про це розповів кандидат фізико-математичних наук, заступник директора НТЦ «Біомаса» Юрій Матвєєв, інформує аграрний журнал «Пропозиція». Пише UBR.

Ще однією тенденцією на біогазового ринку України експерт назвав появу ряду невеликих проектів, які реалізують переважно на тваринницьких фермах.

Так, в 2003 році на свинофермі холдингу «Агро-Овен» (потужність установки 160 кВт) в Дніпропетровській області, потім – в компанії «Еліта» (250 кВт) на Київщині – тут для зброджування використовували суміш гною свиней та ВРХ. Біогазова установка компанії «Деміс-Агро» (потужність 125 кВт), побудована в 2013 році на свинофермі в Дніпропетровській області, переробляє 60-80 тонн стоків.

Експерт зазначив, що оскільки питома вартість проекту для малих біогазових установок істотно вище (в перерахунку на одиницю отриманої енергії), ніж для великих, то і їх економічна привабливість не може конкурувати з великими.

«Якщо основним джерелом доходу вважати продаж електроенергії, то наявної величини« зеленого »тарифу буде мало. Альтернативою може бути хіба що продаж органічних добрив, але цей ринок ще не сформований », – зазначив учений.