9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

На середину липня вітчизняні експортери повністю вибрала безмитні квоти ЄС на дев’ять позицій продукції АПК

Станом на середину липня 2018 року вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти Європейського Союзу на пшеницю, кукурудзу, яблучний і виноградний соки, солод і клейковину, оброблені томати, мед, вершкове масло, а також три квартальні квоти на м’ясо птиці.

Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, інформує прес-служба Інституту, передає Agravery.

Він зауважив, що до того ж, закрито додаткові преференційні квоти на пшеницю і кукурудзу, які почали діяти з початку 2018 року. Більш ніж на половину заповнені квоти на ячмінну крупу, крохмаль і оброблений крохмаль.

Як і в попередні роки, основна частка квот залишається з нульовим або дуже низьким відсотком використання. А це означає, що вітчизняні виробники агропродовольчої продукції не готові повною мірою реалізувати свій експортний потенціал на європейському ринку, — прокоментував Микола Пугачов.

Він зауважив, що у січні-червні 2018 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився до $3,9 млрд.

При цьому, Пугачов зазначив, що одночасне зниження експорту та зростання імпорту спричинили зменшення на $0,4 млрд позитивного для України сальдо до $1,3 млрд у порівнянні з І півріччям 2017 року.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн — Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Франція та Німеччина. Їх сукупна частка складає близько 3/4 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами, — зазначив експерт.

За його словами, основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових ($975 млн) та олійних ($235 млн) культур, а також соняшникової олії ($527 млн) і макухи ($246 млн).

Останні новини:

Зараз читають