9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

На Миколаївщині відкрито новий зерновий термінал

 • 17 грудня, новий термінал, збудований литовською інвестиційною компанією «BT Invest» та українською компанією «Євровнєшторг» в миколаївському порту «Ольвія», обробив перше судно. Його завантажили партією кукурудзи у кількості 21 тис. тонн.
  Аграрна продукція українських виробників відправлена до Лівану.

  Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на прес-службу АМПУ.

  “Залучення приватних інвестицій та реалізація у порту «Ольвія» пілотного концесійного проекту дозволять у найближчі декілька років збільшити його потужності з перевалки аграрної продукції на 6 млн тонн”, — зазначив керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

  Вже на кінець 2019 року ТОВ «Компанія «Євровнєшторг» планує вийти на обсяги перевалки сільськогосподарських вантажів в 1 млн тонн. Надалі, після завершення будівництва проекту, – до 4 млн тонн вантажів на рік.

  Також у найближчі три роки у порту «Ольвія» в рамках реалізації пілотного концесійного проекту має бути побудований ще один зерновий термінал потужністю 2 млн тонн/рік.

  “Збудовано підхідний канал і акваторія, а також причал загальною довжиною 330 м і операційною довжиною 280 м. У нього «за спиною» зведений сучасний зерновий термінал. Є великий плоский склад і чотири силосні «банки» – в сумі ємності для одноразового зберігання на 116 тис. Тонн зернових. Є лабораторія, станція вивантаження автотранспорту (обробляються три машини одночасно), станція вивантаження вагонів (обробляються чотири вагони одночасно). Зерно може направлятися як на склади, так і за прямим варіантом – на судно”, – розповів виконавчий директор BT Invest Айварас Караліус.

  На терміналі змонтовані конвеєрні системи швейцарської компанії Buhler. Суднонавантажувальна машина компанії NEUERO має потужність навантаження 1000 тонн на годину. Ми готові приймати по 100 вагонів на добу, а також до 300 автомашин на добу. Після запуску другої черги термінал зможе приймати 200 вагонів на добу.

  Я сам з Литви і бачу великий потенціал для розвитку українського портового господарства. У Литві практично один порт з вантажообігом близько 43 млн тонн. В Україні 13 морських портів з вантажообігом набагато більшим. А спільні зусилля приватного бізнесу і держави можуть дати хороші результати в розвитку інфраструктури портів. Але для цього, звичайно, потрібно спростити всі ці дозвільні процедури, що затягують час.

  Хочу відзначити позитивні зрушення в цьому напрямку з боку АМПУ. Адміністрація морських портів допомагала нам при підготовці запуску зернового терміналу і, як ми бачимо, сьогодні багато робить для модернізації всього портового господарства в Україні.

  Для всього миколаївського регіону було б важливо отримати великі глибини на БДЛК — в ідеалі не менше 15 м. Але ми реалісти. Розуміємо, що не все швидко відбувається. Бажаного потрібно досягати поетапно, крок за кроком. Хотілося б, щоб повністю завантажений «панамакс» міг вільно вийти з нашого терміналу без дозавантаження на рейді. Для цього потрібні глибини не менше 12 м. Біля самого терміналу «Єврозовнішторг» такі глибини є.

  Я знаю, як Литва підтримує Україну в сьогоднішньому прагненні вашої країни йти в напрямку Європи. Коли президент України Петро Порошенко був в Литві, він відзначив нашу групу компаній, яка, успішно працює і, попри всі ризики, відкрила 14 супермаркетів в Україні. А сьогодні ще однією частинкою литовсько-українського співробітництва буде і наш зерновий термінал під Миколаєвом, розказав він.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять,...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Зараз читають

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству...

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів...

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.