9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

На Миколаївщині селяни об’єднались для вирощування салатного перцю

У селі Дорошівка Миколаївської області сільгоспвиробники об’єднались у кооператив для вирощування салатного перцю.

Про це повідомляє прес-служба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Передає Агравері.

Восени минулого року вісім родин з села Дорошівка Миколаївської області та кількох навколишніх сіл вирішили вирощувати один сорт салатного перцю для складання великої товарної партії та реалізації її оптом крупним торговельнім мережам, а не на трасі «Миколаїв-Київ», яка проходить через Дорошівку.

Ідейний натхненник групи Тамара Грищенко, активний клієнт Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, каже, що для створення кооперативу учасникам групи ще доведеться попрацювати, але ніхто з них не сумнівається в правильності обраного шляху.

Дорошівська група придбала понад 50 тис. насінин, виростила розсаду, перенесла саджанці в ґрунт, дотримується єдиної технології вирощування. Нещодавно взяла в оренду складське приміщення, придбала тару для збору та транспортування перцю. До збору врожаю залишаються лічені дні, а у «портфелі» Дорошівської групи кілька потенційних покупців.

Так, 26 липня менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Дмитро Ніколаєв зустрівся з членами групи, обговорив проблемні питання й перспективи розвитку групи.

Менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва зазначив, що набір сервісів та інструментів, який є в портфелі Проекту, не завжди ідеально відповідає очікуванням дрібного виробника.

«Наприклад, програма зустрічних грантів ― для середніх та великих, у яких є потужні проекти. У дрібних все набагато простіше, менш глобально. Вони оперують іншими категоріями, вони більш ощадливі, тому що повинні рахувати кожну копійчину. Якщо великі виробники, вкладаючи частину своїх коштів, особливо не ризикують, оскільки мають диверсифікований бізнес, то дрібні виробники, ставлять на кін усе, експериментуючи з культурами, впроваджуючи інноваційні технології. Для груп дрібних виробників потрібні певні сервіси і ми над цим ретельно працюємо», ― зазначив Ніколаєв.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають