9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

На Миколаївщині хочуть побудувати завод з переробки горіхів

На форумі «Садівництво 3.0», який відбувся в Києві, презентували проект із будівництва переробного горіхового заводу

Підприємство матиме весь цикл переробки горіхів — від мийки, чищення, калібрування, розколювання, упаковки до лабораторного контролю якості. Вартість лінії продуктивністю 500 кг/год. і 2 тис. т/рік горіхів — $1,5-3 млн. Переваги проекту, презентованого директором SmartLands Т. Басистюк-Гаптар, це повна автоматизація вирощування горіхів, контроль опадів, рівня вологості ґрунту.

В Україні мало хто вирощує горіхи промисловим способом. Тому виробничі переробні потужності «прив’язані» до діяльності двох фермерських господарств Первомайського району Миколаївської області, що вже мають функціонуючі горіхові сади. У господарстві SmartLands він був закладений у 2010 році, з подальшим підсаджування дерев у 2013. Схема закладки 10 на 10. Основні сорти: Кісковецький, Буковинський, Черновецький, Яровський. У господарствах є ставок на площі 1 га, який використовується для зрошення. Площі під горіхами будуть розширюватися.

Ведуться також переговори щодо купівлі нових садів або взяття їх в оренду. У майбутньому планується вирощувати також черешню, сливу, яблуко.

«Наші сади вже працюють. Всі бажаючі можуть приїхати і подивитися. Ми готові вести переговори з іншими садівниками, щоб вони переходили на нашу інноваційну практику садівництва. Багато процесів тестуємо. Наприклад, формуємо інформативну звітність по кожній рослині, визначаємо зони з сильним поливом, зони для зміцнення та охорони від несприятливих погодних умов», — зазначив представник SmartLands.

У подальшому потужності будуть збільшені, оскільки автори проекту планують зосередитися на експорті.

«Завод побудуємо в будь-якому випадку. Більш чи менш потужний — не принципово, але 2018 запустимо його. У 2019 можна буде збільшити його потужності в 4-5 разів», — додав він.

За словами експерта, вже зараз йдуть переговори про можливість поставок українських горіхів до Китаю.

«Є зацікавленість у будівництві такого заводу й у Китаї, куди Україна могла б поставляти сировину. Однак не хотілося б будувати такий завод в Китаї, краще виробляти продукт із доданою вартістю в Україні», — зауважив Т. Басистюк-Гаптар.

Нині SmartLands шукає інвесторів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають