9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

На Львівщині французи спільно з Україною будуть вирощувати квасолю

blankСтрийський, Жовківський, Яворівський та Пустомитівський райони Львівщини обрано теріторіями, де у рамках французького проекту  вирощуватимуть квасолю “Яська”.

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Передає Національний промисловий портал.

Для цього у селах Стрийського району, зокрема, у с. Підгірці, планують створити кооператив у рамках проекту, який реалізовує посольство Франції в Україні, Агентство з розвитку міжнародного співробітництва в галузі сільського господарства та сільської місцевості (Франція) та департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Саме цю культуру можна вирощувати на теренах Стрийщини, бо тут, за історичними згадками, квасолю вирощують вже декілька століть, – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

Тепер важливо навчити людей технологічно правильно це робити, формувати однорідні партіі, сформувати маркетингові канали збуту.

Впевнена, що на сьогодні внутрішній ринок споживання, наші ресторани ще не відкрили для себе весь потенціал квасолі “Яська”. І через років два про Підгірці можна буде сказати, що це те село, в якому відродили цю квасолю та розвинулись саме завдяки цій агрокультурі, – наголосила директор департаменту.

Відзначимо, що сьогодні “Яська” на території Західної України вирощують на приватних грядках, тож для вживання можна купити лише у бабусь.

За матеріалами: lviv.sq.com.ua

Останні новини:

Зараз читають