9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

На Херсонщині заклали експериментальну плантацію шафрану

В Інституті зрошуваного землеробства НААН України під Херсоном восени заклали першу експериментальну плантацію крокусів – квіток, з чиїх тичинок отримують найдорожчу в світі спецію (шафран).

Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на pivdenukraine.com.ua.

Доктор сільськогосподарських наук Галина Балашова говорить, що десять кілограм бульб крокусів для нової плантації площею в чотири сотні гектар інституту підніс в дар фермер з селища Любімовки Каховського району Олег Демченко, який вже декілька років збирає непогані урожаї шафрану.

«Експеримент розрахований на декілька років. Посівний матеріал вирощуватимемо «Ін вітро», тобто в пробірці, щоб оздоровити бульби, і розмножити їх. А вже до 2021 року отримуватимемо і сам шафран», — ділиться планами Галина Балашова.

За словами директора Інституту зрошуваного землеробства, члена-кореспондента Національної академії аграрних наук України Раїси Вожегової, окрім крокусів, тут планують ставити досліди і з спаржею. Це делікатесний овоч вже висаджують у кількох районах області, причому починали такі досліди в тій же Любимовці Каховського району. Проте допомога вчених практикам на селі вже точно не завадить.

  • Довідка:
    Шафран — рослина багаторічна, тому за рахунок розмноження цибулин родина планує збільшити площі під шафраном. Поки ж зі своєї ділянки фермери планують зібрати від 60 до 100 г шафрану. Спецію реалізовуватимуть роздрібним покупцям. За 1 г шафрану запорізького виробництва просять 195 грн. Світові ціни на шафран складають від $3 до $30-35/1 г.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають