9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Майже половина еспорту української цибулі припадає на Великобританію

З початку року Україна поставила англійцям 650 тонн очищеної цибулі.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.ua.

Майже половина експорту українського цибулі з початку сезону 2017/2018 припали на країни ЄС. 650 тонн наші аграрії поставили до Великобританії, ще близько 100 тонн вирушили до Польщі. Примітно, що в ці країни ми поставляємо чищену цибулю.

В цілому, обсяги експорту цибулі в нинішньому році скоротилися. Якщо в 2016 на зовнішні ринки Україна поставила 2,3 тис. тонн, то з початку 2017 року – лише 1,5 тис. тонн. Експерти пояснюють такі показники зниженням пропозиції на українському ринку, а також високою ціною нашого цибулі влітку.

Так, вдвічі до 350 тис. тонн скоротилися поставки в Білорусь, в 1,5 рази менше, ніж в 2016-му, відправили цих овочів в Ірак продукції – всього 340 тонн. В агентстві відзначають, що найбільшим покупцем української цибулі в жовтні були країни ЄС – на їх частку припали 49,9% експорту.

Причому поставки здійснюються переважно не в роздрібні мережі, а на підприємства харчової промисловості. Експерти пояснюють, що конкурувати з місцевими виробниками в традиційних поставках нечищені цибулі українським аграріям складно. Винятки становлять лише сезони, коли в Європі відзначається неврожай культури. А ось попит на чищений український цибулю в ЄС стабільний.

Останні новини:

Зараз читають