9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Січня, 2021

Майже 70% експорту українських макаронів припадає на європейські ринки

 • Фото з вільних джерел

  Основними європейськими імпортерами вітчизняних макаронів в 2016 році стали Німеччина (13,6%), Великобританія (12,6%) та Іспанія (12,3%).

  Переважно до ЄС Україна експортує вермішель швидкого приготування

  Українські експортери макаронних виробів поставляють на європейські ринки 69% цієї продукції, внаслідок чого ЄС є найбільшим споживачем вітчизняних макаронів, повідомила прес-служба асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на УНІАН.

  «На європейські країни припадає 69% експорту українських макаронних виробів. За січень-листопад 2016 року в ЄС було поставлено цієї продукції на 17,6 млн дол., що в 4,2 раза більше, ніж за аналогічний період 2010 року (4,2 млн дол. США). Найбільше макаронних виробів до Європи було експортовано в 2015 році – на 18,4 млн дол.», – йдеться в повідомленні.

  За даними УКАБ, основними європейськими імпортерами вітчизняних макаронів в 2016 році стали Німеччина (13,6%), Великобританія (12,6%) та Іспанія (12,3%). Згідно з повідомленням, переважно в ЄС Україна експортує вермішель швидкого приготування. Частка цієї продукції у загальному обсязі експорту макаронних виробів в Європу становить 88,4%. Прес-служба зазначила, що за останні 6 років обсяги експорту зазначеної продукції зросли в 4 рази – до 15,5 млн дол.

  При цьому в УКАБ додали, що експорт українських макаронних виробів перевищує імпорт. «У 2016 році на кожен долар імпортованих макаронів припадало 1,8 долара експортованих українських виробів», – зазначила прес-служба. В асоціації нагадали, що в січні-листопаді 2016 року порівняно з аналогічним періодом 2015-го експорт макаронних виробів з України скоротився на 12,7% – 25,5 млн дол. У 2015 році цей показник становив 32,6 млн дол.

  Як повідомляв УНІАН, за даними Мінагропроду, за 11 місяців 2016 року українські сільгоспвиробники поставили на зовнішні ринки аграрної продукції на 13,57 млрд дол., що становить 41,5% в загальній структурі національного експорту.

  Експорт аграрної продукції з України в 2015 році становив 14,6 млрд дол. (38,1%). Імпорт за вказаний період становив 3,5 млрд дол. (9,3% від загальнонаціонального імпорту). Торговельне сальдо цієї групи товарів продемонструвало позитивний результат у розмірі 11 млрд дол.

  У 2015 році 45% українського експорту продовольства пішло в країни Азії, 28,2% – в Європу, 13,6% – в Африку і 10% – в країни СНД. Основу товарної структури українського аграрного експорту становили зернові культури – 16% від загального експорту, жири та олія – 9% і олійні культури – 4%.

  Найбільшими європейськими постачальниками української сільгосппродукції в 2015 році були Німеччина, Польща, Франція, Італія і Іспанія, на які припало 29% поставок продовольства. Разом з тим, частка країн СНД в українському імпорті зменшилася до 9,1%.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для...

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру 5,56x45 мм.

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.Про це повідомляє інформаційне агенство...

  Через декілька місяців буде закладено корвет для ВМС України

  Через декілька місяців буде закладено корвет для потреб Військово-Морських Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар" від ДККБ «ЛУЧ».

  На Хмельниччині завершується спорудження першої черги олійноекстракційного заводу

  Агрохолдинг «Кернел» завершує будівництво першої черги «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» на Хмельниччині. Наразі роботи на об'єкті виконані на понад 70%.

  Новий розвідувальний корабель «Сімферополь» вперше у новому році вийшов в море на випробування

  Новий середній розвідувальний корабель Військово-морських сил України «Сімферополь» здійснив перший в цьому році вихід у море.Передає Національний Промисловий Портал з...

  У Радомишлі реконструювали спортивний комплекс (фото)

  У Радомишлі на Житомирщині у рамках програми «Велике будівництво» провели реконструкцію спорткомплексу «Динамо», на що було спрямовано 26 мільйонів гривень.

  Зараз читають

  До навчальних центрів Збройних сил надійшло понад 370 сучасних тренажерів

  Збройні сили України активно оснащують власні підготовчі центри сучасними українськими тренажерами. Наразі, практичний вишкіл майже всіх категорій...

  На Хмельниччині завершується спорудження першої черги олійноекстракційного заводу

  Агрохолдинг «Кернел» завершує будівництво першої черги «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» на Хмельниччині. Наразі роботи на об'єкті виконані на...

  Завод «Маяк» адаптує заряд КЗ-6 для скидання з безпілотників

  Державне підприємство «Завод «Маяк» адаптує кумулятивний КЗ-6 для скидання з БПЛА типу мультикоптер.Про...

  У Бердянську розгорнуто дивізіон Морської охорони

  Завдяки підтримці партнерів стартувало облаштування пунктів базування в Бердянську, Маріуполі.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...