9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Клімат півдня України добре підходить для вирощування мигдалю

Сільгоспвиробникам українського півдня експерти радять звернути увагу на мигдаль. Саме він може замінити виноград, так як вимагає менше витрат і менше примхливий у вирощуванні.

Мигдаль стійкий до спеки, любить піщані або кам’янисті грунти, має хорошу врожайність, зібрані плоди можна зберігати протягом року без втрати якості і, крім того, він витримує заморозки до 25 °, передає AgroPortal.

Однак, фахівці відзначають, що незважаючи на стійкість мигдалю до посухи, в період дозрівання і формування плодів йому необхідно зрошення.

За підрахунками агрономів, при хорошому догляді на зрошенні можна зібрати урожай до 2,5 тис. кг/га. Перший урожай мигдалю можна отримати на 2-3 рік після посадки, а зібрати максимальну його кількість на 5-6 рік.

Незважаючи на те, що попит на мигдаль в світі в останні роки зріс на 200%, а в Україні є можливість істотно збільшити обсяг виробництва мигдалю, цей бізнес в південних регіонах має великий потенціал.

Наприклад, результати досліджень, що проводилися фахівцями Нікітського ботанічного саду Української академії аграрних наук, показували, що найбільше для селекції і впровадження у виробництво на півдні України, а саме в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях, підходять сорти мигдалю – Антик, Аян, Делон і центр. Всі вони відрізняються пізнім цвітінням і стабільною врожайністю.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають